Българин спечели престижeн тенис турнир за юноши на Nike във Флорида

Андреев спечели титлата при 12-годишните

© Георги Чочев, БФТ

Българският тенисист Адриан Андреев спечели престижния заключителен турнир Nike Junior Tour, който се проведе във Флорида. Той триумфира убедително в надпреварата при 12-годишните, в която участват само шампионите от националните турнири Nike Junior.

Във финала младият софиянец, който беше поставен под номер 3 в основната схема, победи четвъртия Михайло Попович с 6:1, 6:4. Андреев нямаше особени трудности срещу сръбския си съперник и стана първият българин с победа в този турнир.

Той спечели много убедително първия сет, като даде само гейм на Попович. Във втората част сърбинът оказа по-голяма съпротива, но Андреев нанесе решителен удар с пробив на нула в деветия гейм, а след това при свой сервис приключи мача при втория си мачбол.

Талантливият българин ще се състезава в още един много престижен турнир в САЩ през следващата седмица. На 16 декември той започва участието си в неофициалното световно първенство за юноши Orange Bowl.

Розалина Юсева спечели утешителния турнир при 12-годишните

© БФТ

България имаше повод за радост и при девойките в Nike Junior Tour. Розалина Юсева спечели утешителния турнир при 12-годишните, в който участваха всички състезателки, отпаднали в първия кръг на основната надпревара.

Държавната шампионки не загуби нито гейм по пътя към отличието, а във финала победи Рива Ревитал Хондиашвили от Израел с 4:2, 4:0. В основния турнир младата българка загуби на старта от французойката Людмила Бенчейх с 3:6, 2:6.