Капитанът на "Динамо": "Лудогорец" може да стигне далеч в Лига Европа

Шимунич предрече четвъртфинал за "Лудогорец"

Капитанът на "Динамо" (Загреб) Йосип Шимунич предрече силно представяне на "Лудогорец" в Лига Европа. Според 35-годишния централен защитник българският шампион има качествата да достигне до четвъртфиналите.

Отборът от Разград победи хърватския първенец с 2:0 като гост и завърши груповата фаза с 16 точки от 18 възможни. Българите постигнаха пет победи и едно равенство и спечелиха много категорично първото място в група В.

"Мачът беше много интересен и за двата тима. Определено "Лудогорец" е много балансиран отбор. Те са по-силни от нас и логично спечелиха", заяви хърватският национал пред БНТ след края на двубоя в Загреб.

"Лудогорец" е много, много силен отбор и ще стигне далече в турнира тази година. Те могат да продължат доста напред. Мисля, че достигане до четвъртфиналите е реалистична цел", каза още 35-годишният Шимунич.

"Динамо" завърши на последното място в групата с едва една точка в шест мача. Хърватският шампион продължава черната серия без победа в групова фаза на европейски турнир, която достигна 20 поредни мача.