"Манчестър юнайтед" се върна към победите с 3:0 над "Вила"

Голът на Том Клевърли в началото на втората част

Манчестър юнайтед" записа първа победа след четири срещи във Висшата лига с 3:0 над "Астън вила" като гост.

Дани Уелбек предреши двубоя с два гола за шампионите до 18-ата минута, а Том Клевърли оформи крайния резултат малко след старта на второто полувреме. Българският национал в състава на бирмингамци Александър Тонев не влезе в игра.

Успехът позволи на "червените дяволи" да се изкачат на осма позиция във временното класиране с 25 точки. В последните си мачове те направиха равенства като гости на "Кардиф" и "Тотнъм", след което претърпяха загуби от "Евертън" и "Нюкасъл" на "Олд Трафорд".

Мениджърът на "Юнайтед" Дейвид Мойс започна в нападение с Уейн Рууни и Уелбек, чиито бързи попадения не позволиха на тима да бъде затруднен от контузията на титуляра Робин ван Перси и Хавиер Ернандес.

Шампионите откриха резултата в 15-ата минута, когато Рафаел да Силва центрира отдясно и Аднан Янузай стреля с глава в гредата. Уелбек не сбърка при добавката за 1:0, а само три минути нанесе отблизо втория решителен удар по "Астън вила" след остро подаване на Антонио Валенсия.

До края на полувремето еквадорският футболист раздаде още два отлични паса към своите колеги в нападение, но те се разминаха с трето попадение. Тимът от Манчестър доуби минималната интрига в срещата в 52-ата минута.

Тогава Клевърли открадна топката в половината на домакините и комбинира с Рууни, който го изведе в наказателното поле и халфът преодоля Брад Гузан за 3:0. В 70-ата минута в игра за "Юнайтед" се завърна Дарън Флетчър, който отсъства около година. До края на мача Уелбек пропусна да направи хеттрик, а Марк Олбрайтън и Карим Ел-Ахмади опитаха да затруднят вратаря на гостите Давид де Хеа.

След 16-ия кръг на Висшата лига "Астън вила" остава на 11-а позиция с 19 точки в своя актив.