"Черно море" изпрати "Ботев" на седмо място с гол в 92-ата минута

"Черно море" записа нова домакинска победа срещу претендент за челните места

© Дневник

С гол на Живко Атанасов във втората минута на добавеното време "Черно море" победи гостуващия "Ботев" (Пловдив) с 1:0 в последния мач от българското футболно първенство за 2013 г.

Отборът на Георги Иванов-Гонзо за пореден път победи във Варна един от претендентите за челните места и продължава без загуба като домакин след първите 23 кръга от сезона.

С успеха "Черно море" измести "Ботев" от шестата позиция и на практика си гарантира място в първата седмица за плейофите. Варненци имат 40 точки, като водят със седем пред осмия "Берое" и изостават само с три точки от третото място.

"Ботев" пък от претендент за титлата се превърна в отбора, който ще трябва да се бори за своето място в седмицата. Пловдивчани, които завършват годината с три поредни мача без победа, ще зимуват на седмо място с 39 точки.

Във Варна "Ботев" търсеше първи гол в А група след пауза от 200 минути. Пловдивчани победиха днешния си съперник с 2:0 в първата среща помежду им този сезон. "Черно море" обаче имаше страхотна успеваемост като домакин с победи над "Лудогорец", "Левски", ЦСКА и "Локомотив" (Пловдив).

Двубоят не предложи качествен футбол, а темпото на игра беше доста ниско. Двата отбора се хвърлиха в здрава битка от първата минута, а в предни позиции заложиха основно на центрирания в наказателното поле на съперника.

Първата вратарска намеса дойде едва в 34-ата минута. Полузащтникът на "Черно море" Георги Илиев отправи чудесен удар извън наказателното поле, но Адам Стаховяк се прояви с добър рефлекс.

Осем минути по-късно "Ботев" създаде най-чистото положение за първата част. Кирил Котев се подхлъзна и това позволи на Луис Педро да овладее. Нападателят на "Ботев" преодоля Георги Китанов, но Живко Атанасов изчисти от голлинията.

В 57-ата минута "Черно море" също беше близо до откриването на резултата. Джинич не изчисти добре след центриране на Михаил Венков и топката попадна в Георги Божилов, но ударът му премина над гредата.

В 70-ата минута се стигна до инфарктен момент пред вратата на "Черно море". Луис Педро проби отляво и стреля. Китанов изпусна топката, която премина през няколко души и след това беше изчистена пред голлинията от Венков.

В последните минути "Черно море" беше по-агресивният отбор и започна да атакува по-настоятелно. Това даде резултат в 92-ата минута. Влезлият като резерва Симеон Райков центрира от ъглов удар и Атанасов засече с глава, за да донесе 11-ата победа на "Черно море" за сезона.