Димитър Бербатов донесе важна победа за "Фулъм"

Българският нападател Димитър Бербатов вкара втория гол за успеха с 2:1 срещу "Уест хем"

Българският нападател Димитър Бербатов се завърна с важен гол в състава на "Фулъм". Той отбеляза втория гол за победата с 2:1 срещу "Уест хем" в лондонското дерби.

С шестия си успех през сезона "котиджърс" събраха 19 точки и излязоха от зоната с изпадащите отбори.

В началото на срещата "Уест хем" започна силно и притисна домакините. "Чуковете" поведоха в седмата минута, когато вратарят Юси Яскелайнен прати топката в наказателното поле на съперника и Мохамед Диаме се измъкна между четирима защитници, за да вкара.

В 25-ата от трудна ситуация с гръб към вратата Бербатов успя да стреля технично, но леко и Яскелайнен улови. В 32-ата след центриране Стив Сидуел с глава изравни. В следващата атака "Фулъм" можеше да направи пълен обрат, но Адел Таарабт улучи гредата.

"Уест хем" направи принудителна смяна в 32-ата минута, когато Марк Нобъл беше заменен от Разван Рат. Задачата на "чуковете" се усложни допълнително в края на първата част. В 44-ата минута Кевин Нолан извърши ненужно нарушение в средата на терена и получи директен червен картон.

"Фулъм" усети, че има възможност да стигне до важните три точки и започна да атакува от началото на втората част. Таарабт за втори път улучи гредата, а след това Бербатов се подхлъзна при добра възможност в близост до вратата на съперника.

Българският нападател вкара в 66-ата минута. Резервата Алекс Качаниклич пусна в наказателното поле, Скот Паркър отклони и отблизо Бербатов прати топката във вратата.

След гола мениджърът на домакините Рене Мюленстийн пусна Дарън Бент на върха на атаката, а българинът беше върнат по-назад. Това помогна на домакините да задържат повече топката. Бент пропусна отлична възможност малко след влизането си, когато останал сам срещу Яскелайнен, беше затворен от вратаря и стреля в него.

В края на срещата "Уест хем" пое инициативата и притисна "Фулъм" в полето му.