"Торонто" спечели "Зимната класика" в НХЛ пред рекордните 106 хиляди зрители

Мачът се игра на открито пред 105 491 зрители на стадиона в Мичиган, което е рекорд за хокейна среща<br />

Емоции, сняг, минусови температури и рекордна публика. Това е акцентът в "Зимната класика" в хокейното първенство в САЩ и Канада.

"Торонто мейпъл лийфс" победи с 3:2 "Детройт ред уингс" след дузпи пред 105 491 зрители на стадиона в Мичиган. Това е рекордна посещаемост за хокеен мач.

Срещата се игра при непрекъснат снеговалеж, а температурата беше -10 градуса.

Победата за "кленовите листа" беше донесена от Тайлър Бозак при дузпите. Джонатан Берние направи 43 спасявания, две от които ключови в последните минути.

Даниел Алфредсон даде преднина за "Детройт" в началото на втората част. Канадците поведоха с головете на Джеймс ван Римсдайк и Бозак. В третата част Джъстин Абделкадер изравни. В продължението капитанът на "Детройт" Хенрик Зетерберг пропусна добра възможност.

В другия мач от първия ден на новата година "Тампа Бей лайтнинг" спечели с 4:2 срещу "Ванкувър канъкс" като гост.