"Реал" (Мадрид) победи ПСЖ в приятелски мач в Катар

Хесе вкара единствения гол в мача в 19-ата минута

Реал" (Мадирд) започна успешно годината след победа с 1:0 срещу френския шампион "Пари сен жермен". Двата отбора изиграха приятелски мач в Катар, който беше част от сделката за преминаването на старши треньора Карло Анчелоти от Париж в Мадрид през лятото.

Единственото попадение в срещата, която се игра пред 39 710 зрители в Доха, падна в 19-ата минута и беше изработенo от двама млади играчи от академията на белите. Хесе Родригес се разписа след асистенция на Алваро Мората.

ПСЖ беше по-активният отбор и владееше инициативата през по-голямата част от срещата. През първото полувреме френският тим имаше няколко отлични възможности за гол, но Диего Лопес за пореден мач беше много стабилен на вратата.

"Реал" пък прие играта в своята половина, но отново показа страхотната си класа на контраатака. Мадридчани можеха да постигнат по-убедителна победа, но гредите два пъти попречиха на играчите в бели фланелки.

Анчелоти заложи на Мората в центъра на атаката и Хесе, Кристиано Роналдо и Хосе Родригес зад него. Опорни полузащитници бяха Шаби Алонсо и Асиер Ияраменди. Четиримата в отбрана бяха Алваро Арбелоа, Начо Фернандес, Хорхе Касадо и капитанът Серхио Рамос.

Лоран Блан започна със Златан Ибрахимович, Едисон Кавани и Езекиел Лавеци в атака, подкрепяни от Марко Верати, Блес Матуиди и Тиаго Мота. Сиригу беше на вратата, а Грегори ван дер Вил, Алекс, Тиаго Силва и Дигне бяха защитниците пред него .

Мачът се игра пред 39 710 зрители в Доха

В 15-ата минута ПСЖ пропусна страхотна възможност да материализира превъзходството си от началото на срещата. Матуиди изведе Кавани зад защитата на "Реал", но Лопес спаси с крак последвалия удар.

Три минути по-късно испанският отбор откри резултата при първата си много хубава атака. Мората пусна страхотен извеждащ пас към Хесе, който надбяга бранителите и с едно докосване прати топката покрай Сиригу.

Веднага след това ПСЖ можеше да изравни, след като Лавеци изведе с пета Дигне в наказателното поле, но ударът на крайния бранител премина покрай вратата. Две минути по-късно Ибрахимович свали с гърди за Лавеци, който стреля силно, но над гредата.

В 27-ата минута Матуиди отправи много опасен удар, но той премина на сантиметри от целта. Шест по-късно Кавани също пропусна след хубаво подаване на Ибрахимович.

"Реал" пък можеше да нанесе втори удар пет минути преди почивката. Роналдо премина на скорост покрай няколко играчи на ПСЖ и подаде към Хосе, който изпревари Сиригу и засече с шпагат, но топката срещна страничната греда.

Груба грешка на Алонсо подари възможност на ПСЖ да изравни в края на първата част, но Ибрахимович отправи слаб удар, който не затрудни Диего Лопес.

На почивката Анчелоти смени всички играчи и пусна нов отбор на терена. Блан реши постепенно да променя състава си през втората част, като направи повечето промени след 60-ата минута.

Шест минути след почивката "Реал" отново беше близо до втори гол, след като Бензема овладя на гърди и отправи хубав удар от воле. Топката обаче срещна горната греда.

На другата врата Марсело беше близо до отбелязването на автогол след центриране на Жереми Менес, а при последвалия корнер защитник на белите спря пред голлинията удар с глава на Тиаго Силва.

След 70-ата минута темпото на игра спадна. Двата отбора създадоха още няколко възможности за гол, но не успяха да ги реализират и резултатът се запази до последния съдийски сигнал.