Неделев с добър дебют за "Майнц" при 1:1 с "Остенде" в контрола

Българинът Тодор Неделев (вдясно) игра през второто полувреме<br />

© Фенстраница на

Българинът Тодор Неделев (вдясно) игра през второто полувреме

Българският национал Тодор Неделев игра за първи път за "Майнц". Полузащитникът дебютира в приятелската среща с "Остенде", завършила 1:1.

Неделев се появи на терена след почивката, когато треньорът на германците Томас Тухел смени целия отбор. В сайта си клубът от Бундеслигата написа, че българинът е направил добро впечатление.

Най-напред той е изпълнил фаул, като топката минала над вратата. След това е затруднил вратаря на съперника с удар от около 25 метра.

"Майнц" е имал превъзходство в притежанието на топката, но не е успял да стигне до победата. Германците поведоха чрез Оказаки в 23-ата минута, но белгийците изравниха малко преди почивката с попадението на Шавиер.

Отборът от Бундеслигата се подготвя в Испания. "Майнц" има още една приятелска среща, която е с холандския НЕК.