Лионел Меси се завърна с два гола за 4:0 срещу "Хетафе" за Купата на краля

Голмайсторът на "Барселона" Лионел Меси се разписа срещу "Хетафе" в 90-ата и в 93-ата минути и улесни задачата на отбора си за реванша след седмица

Голмайсторът на "Барселона" Лионел Меси се завърна в игра след близо двумесечно отсъствие заради контузия и отбеляза два гола за победата с 4:0 срещу "Хетафе" за Купата на краля. Първите две попадения за каталунците в осминафиналната среща отбеляза Франсеск Фабрегас.

Пред скромните за "Барселона" почти 40 хиляди зрители отборът имаше пълно превъзходство срещу съперника си. Шампионите постигнаха 81% притежание на топката и създадоха много голови възможности.

Още в осмата минута след центриране на Педро Родригес отляво Фабрегас с глава насочи много добре топката в обратния ъгъл и даде преднина на каталунците. Резултатът се запази до 64-ата минута, когато Педро беше фаулиран в наказателното поле, а Фабрегас изпълни точно дузпата.

Треньорът на "Барселона" Херардо Мартино пусна в игра Меси на мястото на Андрес Иниеста. Аржентинецът имаше нужда от няколко минути, за да покаже, че влиза във форма, и веднага създаде няколко опасности пред вратата на "Хетафе".

Голмайсторът на отбора се разписа два пъти в края на срещата. В 90-ата минута Серхио Бускетс изведе технично Мартин Монтоя и след разбъркване топката попадна в Меси, който отблизо беше точен.

В третата минута от добавеното време аржентинецът получи вдясно при контраатака, напредна на скорост, като влезе към центъра и с хубав удар преодоля Жорди Кодина.