"Реал" (Мадрид) взе аванс от 2:0 над "Осасуна" за Купата на Краля

Хесе (отгоре) вкара втория гол във вратата на гостите, но след това напусна терена с контузия

Реал" (Мадрид) взе комфортен аванс срещу "Осасуна" с 2:0 в първия мач от осминафиналите за Купата на Краля.

Домакините се наложиха с голове на Карим Бензема и Хесе Родригес в 19-ата и 60-ата минута, като имаха възможност да запишат и по-категоричен успех.

В 16-ата минута "Реал" за секунди получи правото да изпълни дузпа след сблъсък между Хесе и вратаря на "Осасуна", но се консултира със страничния си помощник и отмени решението си с жълт картон за играча на мадридчани.

До почивката "Реал" държеше ситуацията под контрол, въпреки че гостите отправиха два опасни изстрела покрай вратата на Касияс чрез Мигел Фланьо и Ойер Санхурхо. През втората част белите не дадоха повече шансове на своя противник.

Бензема беше близо до отбелязването на втори гол, а след това Кристиано Роналдо реши да отиграе ефектно чудесно подаване в наказателното поле и сбърка. Още в следващата атака португалецът се реваншира и асистира на Хесе, който покачи до 2:0.

До края на мача обаче голмайсторът се контузи и напусна терена, а "Реал" се отчете с още пропуски от Роналдо, Гарет Бейл и Пепе. Реваншът между двата отбора ще е на 15 януари.