"Удинезе" изхвърли "Интер" от Купата на Италия

Майкосуел (вдясно) изпревари капитана на &quot;Интер&quot; Хавиер Санети и вкара единствения гол в срещата<br />

Майкосуел (вдясно) изпревари капитана на "Интер" Хавиер Санети и вкара единствения гол в срещата

Удинезе" поднесе изненадата в осминафиналите за Купата на Италия и елиминира "Интер" след победа с 1:0.

Домакините, които в четвъртък вечер подписаха с полузащитника на "Левски" Антонио Вутов, стигнаха до важния успех с гол на бразилеца Майкосуел в средата на първото полувреме.

Тимът от Удине влезе добре в мача и се отчете с удари на Николас Лопес и Майкосуел край вратата, а "Интер" отговори с изстрел на Диего Милито в ръцете на противниковия вратар. Усилията на домакините се отплатиха в 32-ата минута, когато бразилецът откри резултата.

"Нерадзурите" притиснаха своя съперник в търсене на изравняване, но стигнаха само до точен и безрезултатен изстрел на Юто Нагатомо. След почивката отборът от Милано продължи с опитите си, но това отваряше добри възможности за контраатаки на "Удинезе".

Двата тима си размениха по няколко интересни положения, след което "Интер" трайно се настани в половината на домакините. Щурмът на синьо-черните обаче така и нямаше нужната ефективност и те се изчерпаха само с още няколко пропуски. "Удинезе" ще научи съперника си за четвъртфиналите от двубоя между "Милан" и "Специя".

Малко по-рано "Рома" също си осигури място в следващата фаза след победа над "Сампдория" също с 1:0, а там ще срещне шампиона и лидер в Серия А "Ювентус". Василис Торосидис класира "вълците" напред с гол още в шестата минута. Дебют за римляните направи новото им попълнение Раджа Наинголан, дошъл под наем от "Каляри".