Роналдо премина 30-те гола при победа с 2:0 над "Осасуна" за купата

Кристиано Роналдо се радва със съотборниците си на гола срещу "Осасуна"

Кристиано Роналдо не пропусна да се разпише и в първия си мач след коронясването му за най-добър футболист в света за 2013 г.

Португалският нападател вкара първия гол за успеха на "Реал" (Мадрид) с 2:0 като гост "Осасуна" в реванша от 1/8-финалите на турнира за Купата на краля. Столичани продължават напред с общ резултат 4:0.

Реваншът се превърна почти в копие на първия двубой, но Роналдо отново блесна. Той вкара 30-ото си попадение от началото на сезона в едва 25-ия си мач.

Носителят на "Златната топка" се разписа в 22-ата минута, когато с шут от свободен удар от около 20 метра откри резултата. Вина за попадението имаше и вратарят на домакините Андрес, който се опита да боксира, но го направи в земята и топката мина между краката му.

Десет минути след почивката Анхел ди Мария вкара втория гол, който се възползва от центрирането на Хесе. Малко след това Роналдо напусна терена, за да получи почивка, а на мястото му се появи Гарет Бейл.

"Реал" завърши срещата с десет души, защото Фабио Коентрао беше отстранен в 85-ата минута за два жълти картона.

"Еспаньол", "Атлетик" (Билбао) и "Леванте" се присъединиха към "Атлетико" (Мадрид) и "Сантандер" като четвъртфиналисти за купата.

Барселонският отбор се наложи с 4:2 над "Алкоркон" и така неутрализира загубата с 0:1 в първия мач и в следващия кръг ще играе с "дюшекчиите".

Баските от своя страна се справиха с "Бетис". Те победиха с 2:0 след поражение с 0:1 по-рано.

В четвъртък "Барселона" има да изиграе формален реванш, за да се изправи след това срещу "Леванте". Осмият отбор ще стане ясен измежду "Виляреал" и "Реал сосиедад", които завършиха 0:0 в първия двубой.