"Барселона" отново победи "Хетафе" и е на 1/4-финал за Купата

Лионел Меси донесе успеха на каталунците

Барселона" записа нова победа над "Хетафе" с 2:0 и с общо шест безответни гол се класира на четвъртфиналите за Купата на Краля.

Лионел Меси повтори ефективността си от първия мач с реализирането на двете попадения за каталундите. Аржентинецът се разписа минута преди почивката и в средата на втората част, като пропусна да се отчете с хеттрик.

Успехът на "Барселона" беше помрачен от контузия на Неймар в глезена, която принуди бразилецът да напусне терена още през първата част.

В следващата фаза на турнира "блаугранас" ще играят с "Леванте", отстранил "Райо Валекано" след 1:0 в реванша.

Началото на мача предложи два пропуска на Меси и Кристиан Тейо, които стреляха покрай вратата на "Хетафе". Домакините от Мадрид отвърнаха с удар на Хуан Родригес, спасен от стража Хосе Мануел Пинто.

Неймар се контузи в 28-ата минута и беше сменен от Алексис Санчес, който по-късно получи добра възможност да открие резултата. Това стори Меси в 43-ата минута, след като отигра центриране на Тейо отляво.

След почивката "Барселона" продължи да държи контрола над мача, чието темпо оставаше ниско, преди в 63-ата минута звездата на гостите отново да покаже своята класа. Аржентинецът финтира с лекота четирима бранители и техния вратар, за да покачи до 2:0.

В заключителната част на срещата той отново излезе в чиста позиция сам срещу стража на "Хетафе", но този път той отрази с крак удара на Меси и го лиши от първия му хеттрик за 2014 г.