"Атлетико" взе минимален аванс срещу "Атлетик" за Купата на краля

динственото попадение в срещата отбеляза централният защитник Диего Годин

Носителят на трофея "Атлетико" (Мадрид) взе минимален, но все пак удобен аванс срещу "Атлетик" (Билбао) в дербито от четвъртфиналите за Купата на краля.

"Дюшекчиите" спечелиха трудна домакинска победа с 1:0 и направиха важна крачка към защитата на трофея. Единственото попадение в срещата отбеляза централният защитник Диего Годин в 41-ата минута.

Реваншът на стадион "Сан Мамес" е на 29 януари.

С днешния успех "Атлетико" сложи край на серията от два поредни мача без победа на "Висенте Калдерон".

Старши треньорът на мадридчани Диего Симеоне направи доста промени в стартовия състав, като даде почивка на капитана Габи Фернандес, Давид Вия, Арда Туран и Жоао Миранда. Първите трима се появиха на терена през втората част.

Вместо тях започнаха Джошуа Гилавоги, Кристиан Родригес, Адриан Лопес и Тоби Алдервейрелд, а цял мач изигра звездата на тима Диего Коща.

Гостите от Билбао също не бяха в оптималния си състав, като на пейката останаха Бенят Ечеберия, Маркел Сусаета и Ариц Адурис, a Икер Муниаин не попадна в групата.

Двубоят предложи твърде малко интересни моменти. Домакините задържаха повече топката, но срещнаха сериозни трудности с добре подредените играчи на "Атлетик".

Все пак в 41-ата минута Коке центрира перфектно към Годин, който с глава отбеляза оказалото се победно попадение.

През втората част Коща и Алдервейрелд можеха да осигурят по-сериозно предимство на "Атлетико", но не се възползваха от добри ситуации.

Гостите от своя страна по традиция разчитаха на най-силното си оръжие - скоростните контраатаки, но в тази среща им липсваше точност в подаванията в близост до наказателното поле на съперника.