"Лудогорец" допусна първо поражение в зимната подготовка

Стойчо Стоев остави само един от титулярите си на терена след гола на Каду

© Юлия Лазарова

Шампионът "Лудогорец" допусна първа загуба в зимната си подготовка след 0:1 от "Шериф" (Тираспол).

Единственият гол в срещата вкара Каду в 62-ата минута, а малко по-късно старши треньорът на българите Стойчо Стоев смени десет от своите футболисти.

В началото на контролната среща двата отбора си размениха по един опасен удар чрез Роман Безяк и Рикардиньо, но вратарите се намесиха подобаващо. В средата на частта "Лудогорец" имаше претенции за дузпа при падане на Марселиньо в наказателното поле, но такава не последва.

Най-чистата възможност за гол беше за молдовците и се откри пред Луванор Енрике точно преди почивката, когато получи топката от Каду и от няколко метра стреля право във вратаря Владислав Стоянов.

"Шериф" задържа минималното си превъзходство и в началото на втората част. Първо Исмаил Иса стреля неточно, а след това Каду материализира добрата си игра с победното попадение от близо 20 метра.

Не след дълго Стоев смени почти целия отбор и от титулярите му на терена остана само защитникът Теро Мантула. Въпреки това "Лудогорец" опита да изравни, но редките опити на българските футболисти не попадаха в целта. Вместо това те можеха да получат втори гол, след като изстрел на Рикардиньо срещна горната греда на Стоянов.

Контролата беше проследена на живо от националния селекционер Любослав Пенев.