"Реал" (Мадрид) е полуфиналист за Купата на Краля

Хесе Родригес (вляво) донесе успеха на "Реал"

Реал" (Мадрид) записа втора победа над "Еспаньол" с 1:0 и в реванша, за да се класира за полуфиналите от Купата на Краля.

Успехът за белите беше донесен от Хесе Родригес още в седмата минута след извеждащо подаване на Чаби Алонсо.

Столичани създадоха още редица отлични положения за гол, като най-активен в пропуските беше Кристиано Роналдо. Преди почивката с такъв се отчете и Анхел ди Мария, а основната преграда пред белите беше вратарят на каталунците Кико Касия.

След почивката стражът на гостите продължи успешно да отразява ударите на Роналдо и компания. В средата на второто полувреме "Еспаньол" остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Виктор Санчес за игра с ръка.

Не след дълго отново Роналдо излезе очи в очи срещу Касия и за пореден път не намери правилния начин да го преодолее. В 86-ата минута Раул Родригес можеше да донесе напрежение за феновете на "Сантяго Бернабеу", но пропусна отблизо.

"Реал" ще научи следващия си съперник в сряда от двойката "Атлетик" (Билбао) - "Атлетико" (Мадрид). "Дюшекчиите" взеха минимален домакински аванс в първата среща.