Неукротимият "Манчестър сити" оглави Висшата лига след 5:1 срещу "Тотнъм", "Челси" сбърка

"Манчестър сити" спечели с 5:1 срещу "Тотнъм" като гост и вече има 68 гола в 23 мача във Висшата лига през сезона

© Dylan Martinez, Reuters

Манчестър сити" изигра поредния си резултатен мач и победи с 5:1 "Тотнъм" на "Уайт харт лейн". "Гражданите" са отбелязали 68 гола в 23-те си мача дотук във Висшата лига.

Воденият от Мануел Пелегрини състав събра 53 точки и излезе начело. Досегашният водач "Арсенал" има с една по-малко. Третият "Челси" се препъна, като завърши 0:0 с "Уест хем" у дома и вече има 50 точки.

"Манчестър сити" започна по-добре двубоя и успя да поведе в 15-ата минута. Тогава Серхио Агуеро се възползва от извеждащо подаване в наказателното поле на съперника и с технично докосване пусна топката покрай Юго Лорис.

Само четирима футболисти са стигали до 50-ия си гол във Висшата лига по-бързо от аржентинския нападател на "гражданите" - Анди Коул, Алън Шиърър, Рууд ван Нистелрой и Фернандо Торес.

Малко по-късно Майкъл Доусън прати топката във вратата, но попадението не беше зачетено заради засада.

Изходът от срещата беше решен в минутите след почивката. В 50-ата съдията отсъди дузпа за нарушение на Дани Роуз срещу Един Джеко в наказателното поле и футболистът на домакините беше изгонен. Яя Туре вкара и увеличи преднината на гостите.

Две по-късно Джеко вкара отблизо, след като защитата на домакините успяваше да се справи с добра атака на "Манчестър сити".

"Тотнъм" намали в 59-ата чрез Етиен Капуе. "Шпорите" изпълниха ъглов удар, а френският полузащитник овладя пред вратата и със силен удар отблизо вкара за 1:3.

"Манчестър сити" продължи да атакува и стигна до четвърто попадение. Фернандиньо пусна към Стеван Йоветич, който овладя отляво, влезе към центъра и стреля, а след рикошет топката влезе във вратата на Лорис.

Френският вратар спаси опасен удар на Александър Коларов в 87-ата минута. Малко след това дойде ред на Венсан Компани да вкара.

"Челси" опита всичко, но не можа да спечели срещу "Уест хем" у дома

© Eddie Keogh, Reuters

На "Стамфорд бридж" "Челси" положи много усилия, но не успя да спечели лондонското дерби. Сините отправиха общо 39 удара и не можаха да вкара гол.

Въпреки че е сред изпадащите, "уест хем" изигра десетия си мач от общо 23 досега през сезона, в който не пуска гол.

Коментари (18)
  1. 1 Профил на jazzi
    jazzi
    Рейтинг: 450 Гневно

Божидаре, ако ще пишете такива коментари след мачовете, по-добре правете копи-пейст на подробната статистика и си спестете и това малко усилие.
    Не искам никого да обиждам, но щеше да е хубаво да се споменава и за несправедливо отменения и напълно редовен гол на Тотнъм при 0:1, както и за това, че на повторенията ясно се видя, че Роуз играе с топката преди Джеко да се срине театрално, както и че за дузпата махна страничния съдия, а главния подмина ситуацията. Дали несправедливи отменен гол, червен картон и дузпа променят влияят на развоя на мача всеки може сам да прецени, но когато това се случва за ПОРЕДЕН МАЧ в полза на МанСити се очертава като тенденция за стабилно съдийско БУТАНЕ от типа на бутането на съгражданите от Юнайтед преди това.

2. 2 Профил на Митев
    Рейтинг: 1368 Неутрално

Челси направиха 39 удара, но не вкараха. Сигурно искат да цакат Фулъм

3. 3 Профил на Paolo Di Canio
    Paolo Di Canio
    Рейтинг: 1425 Неутрално

Голяма излагация за Моуриньо - ни повече, ни по-малко.
    Същото мога да кажа за съдията на мача на Тотнъм.

4. 4 Профил на Master of Puppets
    Master of Puppets
    Рейтинг: 1034 Неутрално

Тази вечер имаше един неукротим и това беше съдийската бригада. Абсолютно редовен гол на Доусън и абсолютно смешна дузпа. Но най-неукротимо смешен беше червения картон.

П.С. Само напомням отменения гол на Нюкасъл срещу Шити.

"Master of puppets is pulling your strings, twisting your minds, smashing your dreams"
  5. 5 Профил на magelan
    magelan
    Рейтинг: 802 Неутрално

Сити ни смазаха. Може да се оспорват решенията при отменянето на гола за Тотнъм ,дузпата,макат че го атакуват отзад и в такъв случай няма как да не се докосне крака на нападателя но е факт че особено през 1 то полувреме докъте Агуеро бе на терена Сити изглеждаха впечатляващо. Пелегрини вади потенцияла на отбора а той е огромен. Тотнъм играха докрая смело,борят се но това са възможностите. Просто другия отобр е по-класен. Арсенал и челси са почти със същите точки но игрово са доста зад Сити.

6. 6 Профил на Божидар Къртунов
    Божидар Къртунов
    Рейтинг: 1344 Неутрално

До коментар [#1] от "jazzi":

И двете положения са описани в текста. Дали съдиите са прави или не - това смятам, че е друг въпрос.

7. 7 Профил на avalon2468
    avalon2468
    Рейтинг: 434 Неутрално

за пореден път видяхме безобразно съдийство в англия, минаващо границата на допустимото...и стига вече тия коментаторчета са казвали, че така се било виждало от съдията, топката била бърза, позицията била лоша...в старанието си да се правят на капацитети стават и те смешни...моу винаги е бил прав за съдиите, абсолютно винаги...а преди малко видяхме нещо уникално - един отбор да отправи удари към едната врата колкото за цял кръг и да не вкара гол...

8. 8 Профил на sheineman
    sheineman

много се надявах 6порите са препънат сити, но уви не се полу4и.
    6ерууд не го виждам след края на сезона.
    о6те един скапан сезон за 6порите.
    дани леви ако не му се занимава по-добре да продава отбора.

9. 9 Профил на TAC
    TAC
    Рейтинг: 659 Неутрално

Това е Челси - размазваш МЮ и не можеш да вкаращ на Уест Хям!

rock n' roll is king!
  10. 10 Профил на sto67nes
    sto67nes
    Рейтинг: 1280 Неутрално

+++++++++++++++

Не питай управника,защо е простак,попитай себе си,защо е управник!
  11. 11 Профил на vgs
    vgs
    Рейтинг: 381 Неутрално

Изказване на Моу след мача: Уест Хям играят футбол от деветнадесети век... В другия цитиран мач в статията - струва ми се, че имаше засада при отменения гол на Тотнъм (при 0:1) и съответно голът правилно не бе зачетен, но да, дузпата за МС беше повече от спорна. Така или иначе, игровото им превъзходство бе повече от очевидно.

12. 12 Профил на BarBQ
    BarBQ
    Рейтинг: 861 Весело
  13. 13 Профил на sebulba
    sebulba
    Рейтинг: 385 Любопитно

Интересно защо никой не коментира ситуацията от първото полувреме, когато след удар на Агуеро топката срещна ръцете на защитник от Тотнъм, като ръцете на защитника бяха под ъгъл 90 градуса спрямо тялото му. Умишлено не говоря за неотсъдена дузпа, защото съдията е преценил, че няма такава.
    Относно ситуацията с Дани Роуз, има закон на Нютон, че всяко действие си има равно по сила и обратно по посока противодействие. Ще рече, че ако защитника беше играл с топката тя забележимо трябва да промени посоката си, макар и с малко. Вярно на повтиренията се видяха някакви съмнежи за докосване на защитника до топката, но не мога да определя ситуацията като "чист шпагат".
    Абе явно страничния съдия е на заплата към МанСити защото първо по негов вдигнат флаг бе отсъдена засада и незачетено попадение за Тотнъм, а второто полувреме пак по сигнал на същия съдия бе отсъдена дузпа и червен картон.
    Който иска да вземе титлата от МанСити ще трябва да го направи в директен двубой, а не да разчита отбори от средно ниво, като Тотнъм и Нюкасъл да му свършат работата. "Който иска да хване тигърче, трябва да влезе в пещерата на тигрите"- източна поговорка.
    Свидетели сме на интересно първенство. На дъното също е интересно, там десетина отбора са потенциално изпадащи.

14. 14 Профил на trafopost
    trafopost
    Рейтинг: 466 Весело

До коментар [#11] от "vgs":

„Той може да ми каже каквото си поиска, хич не ми пука“, каза Алърдайс.
    „Обожавам да гледам как футболистите на Челси мрънкат пред съдиите, как се опитват да ги сплашат, как Жозе подскача и повтаря, че се играли л***ян футбол. Безценно е, когато успееш да постигнеш резултат срещу него… Обичам Жозе“, допълни мениджърът на „чуковете“.

15. 15 Профил на SS
    Рейтинг: 2623 Неутрално

Английските съдии са най големите йезуити !

Ако ситуациите за отменения гол и дузпата бяха за Сити и съотв. Тотнъм съм сигурен ,че щяха да бъдат свирени огледално !!!

16. 16 Профил на hoff
    hoff
    Рейтинг: 221 Неутрално

Това да срлушаш и гледаш как мърмориньо реве,скубе коси и квичи,е неповторимо шоу.може да е добър тренер,но като мъж е пълна п.........

Най-много искам да отпаднат от четворката чукотките,дори и за сметка на Юнайтед.

YNWA
  17. 17 Профил на Tsrif Tsal
    Tsrif Tsal
    Рейтинг: 226 Неутрално

@hoff

Искаш, но с оглед на играта и качеството на съставите към настоящия момент едва ли.

Публикувано през m.dnevnik.bg

18. 18 Профил на stefan111
    stefan111
    Рейтинг: 329 Неутрално

отменения гол не го коментирам, но дузпата е 100%. Факта, че докосва топката не отменя нарушението, което прави, влизайки отзад и "вземайки" Дзеко същевременно.