"Литекс" победи "Партизан" с 3:2, Станислав Манолев с два гола

Манолев поддържа форма с "Литекс", докато очаква преминаване в клуб от Италия

© Архив, Reuters

Избори 2022

Лидерът в българското първенство "Литекс" победи сръбския шампион "Партизан" с 3:2 в първата си контрола от зимния подготвителен лагер в Туция.

Две от попаденията за оранжевите отбеляза Станислав Манолев, който се появи в игра през второто полувреме. Българският национал поддържа форма с бившия си отбор, докато очаква преминаване чуждестранен клуб, след като прекрати договора си с ПСВ (Айндховен).

Двубоят започна с положение за "Партизан", при което Саша Илич стреля в гредата от пряк свободен удар, но след това "Литекс" беше по-добрият отбор на терена.

След няколко пропуска ловчанлии откриха резултата в 29-ата минута. Данило Асприля проби отдясно и отправи удар от границата на наказателното поле. Той беше спасен от вратаря Милан Лукач, но притичалият Момчил Цвтетанов довкара топката с глава в опразнената врата.

В края на първото полувреме играчите на "Партизан" се активизираха, но не затрудниха сериозно вратарят на "Литекс" Евгени Александров.

Секунди след почивката Мирослав Манолов пропусна да удвои резултата, след като беше изведен сам срещу Лукач.

В 55-ата минута "Партизан" изравни чрез Предраг Лука. Той се разписа след грешка на защитата и вратаря Александров при центриране на ветерана Обрадович.

"Литекс" обаче бързо си върна контрол върху мача с две попадения на Станислав Манолев между 60-ата и 70-ата минута. Десет минути преди края на срещата "Партизан" намали след далечен удар на Предраг Маркович.

Съставът на "Литекс":

Титуляри: Евгени Александров, Страхил Попов, Пламен Николов, Иван Горанов, Васил Божиков, Симеон Славчев, Румен Руменов, Момчил Цветанов, Юрген Джазула, Данило Асприля, Мирослав Манолов;
Резерви: Николай Бодуров, Джемал Берберович, Станислав Манолев, Алекасндър Цветков, Никола Колев, Георги Минчев, Реян Даскалов, Георги Минчев.