ЦСКА победи носителя на Купата на Дания в контрола

Червените записаха първа победа от три мача в Турция

© Юлия Лазарова

Футболистите на ЦСКА победиха с 2:1 носителя на Купата на Дания и участник в Лига Европа "Есберг" в контролна среща.

Това е първи успех за червените на лагера в Турция след нулевото равенство с казахстанския "Жетису" и загубата от "Адмира Вакер" с 0:1 в първите две проверки.

ЦСКА отбеляза и двата си гола до 15-ата минута. Емил Гъргоров откри резултата в седмата с хубав удар от около двадесет метра по тревата, а Ивайло Чочев направи до 2:0 след центриране на Мартин Петров от корнер.

"Армейците" продължиха да доминират, но не успяха да отбележат нов гол до почивката.
През второто полувреме старши треньорът Стойчо Младенов направи 10 смени, което наруши ритъма на игра на отбора. Единствено капитанът Валентин Илиев изигра пълни 90 минути.

Датчаните постепенно подобриха играта си и успяха да намалят резултата след силен удар на Мохамед Фалах от границата на наказателното поле в 67-ата минута.

В последната минута Омар Косоко бе близо до трети гол за ЦСКА, но останал сам срещу вратаря, не успя да отбележи. Следващата контрола на червените е на 5 февруари срещу "Дебрецен".