"Левски" започна контролите в Кипър със загуба от втородивизионен руски отбор

Антони Здравков даде шанс за игра на 21 футболисти, като участие в мача не взеха Цветан Генков и Валери Божинов

© Дневник

Избори 2022

Футболистите на "Левски" записаха загуба в първата си контрола от подготвителния лагер в Кипър. Сините отстъпиха с 1:2 срещу лидера в руската втора дивизия "Мордовия" (Саранск).

Българският отбор показа доста проблеми в защита, а в предни позиции не се възползва от изгодни положения, включително дузпа през първото полувреме.

Едва в 88-ата минута капитанът Станислав Ангелов отбеляза гол след втора дузпа, но това не беше достатъчно, за да бъде заличен авансът на руския отбор, дошъл след попадения на Руслан Нахушев и Евегени Луценко през първата част.

Старши треньорът Антони Здравков използва 21 футболисти, като единствено Радослав Цонев остана на терена през цялата среща.

Освен него в стартовия състав започнаха Пламен Илиев, Орлин Старокин, Даниел Димов, Павел Чмовш, Дъстли Мюлдер, Владими Гаджев, Мирослав Иванов, Ларсен Туре, Владислав Мисяк и Димитър Макриев.

След равностойни начални минути, в които двата отбора играеха доста открит футбол, "Мордовия" успя да открие резултата в 25-ата минута. След центриране от ъглов удар и неориентирана игра в защитата на "Левски" топката попадна в Нахушев, който намери далечния ъгъл, останал сам срещу Пламен Илиев.

Все пак "Левски" получи шанс много бързо да изравни резултата. Макриев беше задържан в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпа. Нападателят на сините обаче изпълни много слабо и вратарят на "Мордовия" Коченков спаси.

Последваха силни минути за "Левски", но Коченков два пъти спаси вратата си след удари на Гаджев и Чмовш.

В 37-ата минута отбраната на сините за втори път се пропука след центриране от статично положение и остави Луценко да реализира необезпокояван.

В края на първото полувреме Туре беше изгонен за удар без топка, а Максим Терентев от руския отбор също беше отстранен от игра. Двата отбора се бяха договорили при червени картони да се извършват смени, като за "Левски" се появи Антон Огнянов.

През втората част Здравков пусна в игра още Горан Блажевич, Стивън Петков, Станислав Ангелов, Деян Иванов, Пламен Димов, Кевин Бру, Борислав Цонев, Мики Орачев и Илия Димитров.

"Левски" започна активно през второто полувреме, но удари на Цонев и Димов бяха спасени от вратаря на "Мордовия", а след това Макриев и Борислав Цонев пропуснаха отлични възможности да върнат своя отбор в мача.

Все пак в 88-ата минута сините върнаха едно попадение, след като Станислав Ангелов реализира втората дузпа, отсъдена в полза на българския отбор.