Турция изравни на България за "Фед къп" след загуба на Елица Костова

Елица Костова загуби от Чаала Буюкакчай с 6:7 (3), 1:6

Елица Костова загуби от Чаала Буюкакчай с 6:7 (3), 1:6 в двубоя между първите ракети, а Турция успя да изравни общия резултат в сблъсъка им за "Фед къп".

По-рано днес Изабелла Шиникова даде аванс на България след трисетова победа над Пемра Йозген.

Крайният победител от срещата ще бъде решен от сблъсъка на двойки, в който са заявени Костова и Шиникова срещу Буюкакчай и Йозген.

23-годишната Костова, която заема 242-ото място в световната ранглиста, успя да се противопостави само в първия сет срещу 24-годишната Буюкакчай, която е 70 места по-напред в класацията на WTA.

В него се стигна до тайбрейк. Турската тенисистка направи ранен мини пробив, а смяната на полетата дойде при 4:2 в нейна полза. Тя взе още две точки и стигна до четири сетбола. Костова спаси първия, но при втория Буюкакчай затвори първата част.

Във втория сет турската тенисистка не срещна сериозна съпротива. Костова пропусна шанс за пробив в първия гейм, след което веднага загуби подаването си, а до край на мача взе само един гейм.

Двубоят срещу Турция е втори за българските тенисистки, които са в група D на Първа група на евро-африканската зона. В първия си мач те загубиха с 1:2 срещу Португалия, а в последния си мач ще срещнат фаворитките от Беларус.

В другата среща от групата, която се игра днес, представителките на Беларус победиха Португалия с 3:0 и вече са много близо до класиране в следващата фаза.

Маочвете се играят на твърди кортове в зала в Будапеща, Унгария.