България изпусна два мачбола, загуби от Турция във "Фед къп" и ще играе бараж за оставане

Шиникова и Костова поведоха с 5:3 в третия сет и имаха два мачбола, но загубиха

Българските тенисистки пропуснаха перфектна възможност да си гарантират мястото в Първа група на евро-африканската зона на отборния турнир "Фед къп".

Те изпуснаха два мачбола в срещата на двойки срещу Турция, загубиха със 7:5, 1:6, 5:7 и след второто си поредно поражение в груповата фаза ще трябва да играят бараж за оставане.

След като Изабелла Шиникова спечели мача между вторите ракети, а Елица Костава загуби мача между първите ракети, крайният изход от двубоя срещу Турция трябваше да се реши на двойки.

Двете българки спечелиха първия сет срещу Чаала Буюкакчай и Пемра Йозген с пробив в последния гейм преди влизането в тайбрек. Турските тенисистки обаче бяха много убедителни във втората част и изравниха след 6:1.

В третия сет Шиникова и Костова поведоха с 5:3 и имаха два мачбола, но ги пропуснаха и до края на двубоя не взеха нито един гейм.

По този начин България загуби втори пореден мач с 1:2, след като във вторник отстъпи пред Португалия.

Българките със сигурност ще заемат последното място в предварителна група D, тъй като в последния си двубой в петък се изправят срещу представителките на Беларус, които имат две победи.

В баража за оставане в Първа група България ще срещне в неделя отбора на Люксембург, завършил на последно място в група А.

Мачовете се играят на твърди кортове в зала в Будапеща, Унгария.