"Лудогорец", ЦСКА и "Ботев" записаха победи в контроли

© Дневник

Отборите на "Лудогорец", ЦСКА и "Ботев" (Пловдив) записаха победи в контролните си срещи от съботния ден.

Българският шампион се наложи над "Локомотив" (Москва) с 2:1 след гол в последната минута на словенеца Роман Безяк. Двубоят беше изигран на подготвителния лагер на двата тима в Испания.

Тимът от Разград откри резултата след равностойни десет минути. Михаил Александров открадна топката на аутлинията, в атаката се намеси португалецът Фабио Ешпиньо, който подаде към Дани Абало и той от точката на дузпата я насочи в мрежата на руснаците за 1:0.

Испанецът бе сред най-активните играчи в състава на "Лудогорец" и в 49-ата минута се разписа за втори път след пас на Светослав Дяков. Главният съдия обаче прецени, че Абало е бил в засада и не призна гола.

В 71-ата минута полузащитникът на "Локомотив" Сергей Ткачов изпълни отлично пряк свободен удар и въпреки голямото разстояние вкара в долния десен ъгъл на вратата на Владислав Стоянов – 1:1.

"Лудогорец" стигна до успеха в самия край на мача след отлична комбинация на влезлите през второто полувреме Христо Златински и Роман Безяк. Българинът изведе своя съотборник сам срещу вратаря, той влезе в наказателното поле и с хубав диагонален удар донесе победата на тима си.

ЦСКА съшо записа успех в срещата си със "Славия" (Прага), която беше белязана от множество груби единоборства от страна на чешкия тим. Омар Косоко отбеляза единствения гол в мача в 75-ата минута.

Чехите дори получиха червен картон, след като реферът показа втори жълт на Ричи, а след това на негово място влезе резервен футболист. Преди почивката Косоко можеше да вкара за ЦСКА, а за "Славия" добра възможност пропусна Буджема, чийто удар бе спасен от вратаря Райс Мболи.

След почивката Апостол Попов стана жертва на грубата игра на чехите, като бе заменен принудително от Здравко Илиев. В 69-ата минута Косоко отново бе на върха на атаката, а ударът му бе отразен от вратаря на "Славия", след което при добавката Марсиньо пропусна от няколко метра.

Косоко увенча добрата си игра с гол в 75-ата минута. Нападателят получи хубав извеждащ пас от Жереми Фо-Поре и прати топката в мрежата.

"Ботев" (Пловдив) постигна първа победа от контролите си в Кипър след 3:2 над "Дукла" (Прага). Жълто-черните стигнаха до обрат, след като чехите поведоха в 13-ата минута чрез Исмаил.

"Канарчетата" отвърнаха с две попадения на новото си попълнение Хамза Юнес десет минути преди и след почивката. "Дукла" възстанови равенството чрез Калуда в 74-ата минута, преди Вандер Виейра да донесе успеха на пловдивчани в 86-ата.

В същото време лидерът в А група "Литекс" претърпя поражение от словенския "Марибор" с 1:4. Това е първа загуба от пет срещи на ловчанлии от лагера им в Белек. "Марибор" вкара по два гола през двете полувремена чрез Менди, Мезга, Вършич и Таварес, а почетният гол за оранжевите реализира Момчил Цветанов при 0:3 в 84-ата минута.

В останалите контроли на български отбори "Локомотив" (Пловдив) загуби тежко с 1:6 от "Динамо" (Букурещ), "Черно море" отстъпи от румънския "Крайова" с 0:1 в последната си контрола, а "Любимец" бе разгромен с 0:4 от украинския "Днипро" (Днепропетровск).