България поведе срещу Люксембург в мача от "Фед къп"

Българката Изабела Шиникова каза, че е очаквала да спечели лесно<br />

© БФТ

Българката Изабела Шиникова каза, че е очаквала да спечели лесно

България поведе срещу Люксембург в мача за оставане в първа група на Евро-африканската зона на "Фед къп" в Будапеща. Изабелла Шиникова победи с 6:2, 6:3 Клодин Шол за малко повече от час.

Българката направи ранен пробив за 2:1 и го защити. След това съперничката ѝ взе гейм за 2:3, но тогава дойде ред на серия от шест поредни гейма за Шиникова, които доведоха резултата до 6:2, 3:0. До края 22-годишната софиянка не позволи да се стигне до обрат и заслужено спечели.

"Съперничката не ме изненада с нищо. Бях убедена, че ще спечеля лесно срещу нея, както и стана. Мисля, че България ще спечели мача категорично", каза Шиникова.

По-късно Елица Костова ще играе с Ан Кремер. При успех за нея България ще спечели мача. В противен случай ще има среща на двойки, в която Костова и Виктория Томова ще се изправят срещу Кремер/Шол.

Българките се представиха неубедително и отборът загуби от Португалия, Турция и Беларус.