"Лудогорец" направи обрат от 0:2 срещу руснаци

© Юлия Лазарова

Шампионът "Лудогорец" приключи лагера си в Испания с впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2 над руския "Краснодар".

Тимът от Разград допусна изоставане с два бързи гола в първите 12 минути, но стигна до изравняване още преди почивката. Роман Безяк донесе успеха на своя тим в 80-ата минута.

Вандерсон откри резултата за "Краснодар", след като излезе сам срещу вратаря Иван Чворович. Още в следващата минута бившият футболист на "Левски" Жоазиньо удвои аванса на руснаците с безгрешно изпълнена дузпа.

"Лудогорец" се съвзе и върна едно попадение в 25-ата минута с точен изстрел на Марселиньо от границата на наказателното поле. Христо Златински донесе равенството за "орлите" в 37-ата минута с перфектно изпълнение от пряк свободен удар.

До почивката българите получиха възможност дори да излязат напред, но голмайсторът и Козмин Моци пропуснаха да се разпишат. Съставът на Стойчо Стоев пренесе предимството си в началото на второто полувреме, преди "Краснодар" да създаде най-опасните си положения до момента.

Първо Гоу стреля от наказателното поле и Моци спаси на голлинията, а след това Ари финтира Чворович и румънският защитник отново се намеси решително в последния момент. "Лудогорец" стигна до успеха в 80-ата минута, когато завърналият се в игра след лечение на контузия Мишел Платини изведе Безяк очи в очи с противниковия вратар и го преодоля за крайното 3:2.