"Барселона" подпечата класирането си за големия финал срещу "Реал" (Мадрид)

Аржентинският нападател Лионел Меси отбеляза 335-ия си гол за "Барселона"

Барселона" изпусна победата и завърши 1:1 при гостуването си на "Реал Сосиедад" в реванша от полуфиналите за Купата на краля. Каталунците обаче стигнаха до финала благодарение на успеха си с 2:0 от преди седмица.

Носителят на отличието ще бъде определен след поредното класико с "Реал" (Мадрид). Белите детронираха миналогодишния победител в турнира "Атлетико" след 5:0 общ резултат. Финалът ще се проведе на 19 април на "Местая".

До момента "Барселона" и "Реал" са се срещали шест пъти в решителния двубой за Купата на краля, като са спечелили по три победи.

Голмайсторът на "Барселона" Лионел Меси даде преднина срещу "Реал Сосиедад" в 27-ата минута. Баските се постараха и стигнаха до равенството чрез попадението на Антоан Гризман три минути преди края.

Въпреки победата без допуснат гол от първата среща Херардо Мартино пусна основния си състав, като единствено на вратата действаше Хосе Пинто вместо Виктор Валдес. В първите минути срещата беше равностойна с обичайното преимущество за каталунците във владението на топката.

Меси успя да поведе състава в 27-ата минута, когато пое в центъра, обкръжен от петима футболисти на съперника. Аржентинецът напредна и стреля от границата на наказателното поле, а Ено Субикарай не се намеси добре и топката влезе във вратата. Това беше 335-ият гол на Меси за "Барселона".

Карлос Вела можеше да изравни в 34-ата минута. Мексиканецът се озова в добро положение, но Пинто спаси.

В началото на втората част Андрес Иниеста пропусна, а след това Вела улучи гредата на отсрещната врата. Последваха пропуски на Меси, Франсеск Фабрегас и Даниел Алвеш.

Чори Кастро получи подаване по лявото крило и с едно докосване върна ниско към навлизащия в наказателното поле Гризман, който от движение стреля силно и точно във вратата на Пинто.