Мартен Фуркад спечели втора титла в Сочи, Анев завърши 36-и

Фуркад спечели най-тежката дисциплина - индивидуалния старт на 20 км

Френският биатлонист Мартен Фуркад спечели втори златен медал от олимпийските игри в Сочи. Само два дни след като взе титлата в преследването, 25-годишният състезател триумфира в индивидуалния старт на 20 километра.

Фуркад потвърди огромната си доминация в най-тежката дисциплина, в която няма загуба от две години. Той направи само една грешка в стрелбата и финишира за 49:31.7 минути, за да донесе първи златен медал за френския биатлон в индивидуалното.

Фуркад, който вече притежава олимпийската и световната титла, както и малката световна купа в дисциплината, изпревари неочакваните медалисти Ерик Лесер и Евгений Гараничев съответно с 12.2 и 34.5 секунди.

Германецът само два пъти в кариерата си се беше качвал на подиум в Световната купа, но на олимпийското трасе в Сочи не направи нито една грешка в стрелбата и донесе първо отличие за своята страна в биатлона.

Гараничев също изненада със силното си представяне, още повече че беше с първи стартов номер. Руснакът не взе участие в първите две състезания, но треньорите на "сборная" решиха да дадат почивка на Антон Шипулин и Дмитрий Малишко за масовия старт. Гараничев се възползва от шанса си и донесе второ отличие за руския биатлон в Сочи.

Българите показаха подобрение в стрелбата след кошмарното представяне на стрелбището в спринта и преследването, но отново допуснаха грешки и не успяха да намерят място в топ 30.

Красимир Анев направи три чести стрелби, но сбърка два пъти при третото влизане в стрелбището, което го изпрати на 36-ата позиция с 3:58.6 минути изоставане от Мартиен Фуркад.

Владимир Илиев по традиция показа по-добро бягане от своя сънародник, но завърши с три грешки и остана 39-и на 4:20.9 минути от победителя. Михаил Клечеров сбърка по веднъж в последните си две стрелби и се нареди на 68-а позиция.

Мирослав Кенанов, който замени слабо представилия се в спринта Иван Златев, стреля най-добре от българите. Той допусна само една грешка, но бягането му беше много слабо и доведе до 75-о място от 88 финиширали.

Най-голямото разочарование в днешния старт беше представянето на норвежците, които отново демонстрираха, че се намират в слаба форма за олимпиадата и че в подготовката на скандинавския отбор са били допуснати грешки.

Емил Хегле Свендсен финишира на пето място с една грешка в стрелбата, но натрупа цели 58.6 секунди изоставане спрямо Фуркад в ски бягането.

Йоханес Тингес Бьо също сбърка веднъж, но и неговото бягане беше много слабо. Той завърши на 11-о място на 1:44.8 мин. от победителя. Неговият брат Тарей Бьо направи две грешки и се нареди на 26-а позиция с 3:09.8 мин. изоставане.

Олимпийският шампион в спринта Оле Ейнар Бьорндален, който се готвеше за олимпиадата отделно от националния си отбор, даде най-добро бегово време от норвежците. Той обаче допусна по една грешка във всяка от  четирите си стрелби и финишира на 34-о място на 3:50.2 мин. зад Фуркад.