"Байерн" с нов скок към титлата, "Борусия" също спечели

Германският шампион "Байерн" постигна 19-ата си победа от 21 мача в Бундеслигата и продължи уверения си поход към защитата на титлата. Баварците се наложиха с 4:0 срещу "Фрайбург" и головата им разлика вече е 57:9.

Третият "Борусия" (Дортмунд) победи със същия резултат "Айнтрахт". "Байер" (Леверкузен) загуби с 1:2 от "Шалке" у дома.

"Байерн" е убедително начело с 59 точки. Втори е "Байер" с 43, жълто-черните имат 42, а "Шалке" вече е с 40.

Данте започна головото шоу за "Байерн" в 19-ата минута. Защитникът се разписа с глава след центриране пред наказателното поле.

До почивката Джердан Шакири отбеляза два гола. В 34-ата той пое след добра комбинация в атака, влезе в наказателното поле и от малък ъгъл преодоля Оливер Бауман. Осем по-късно Тони Кроос получи отляво и върна пред вратата към Шакири, който беше точен за 3:0.

Резултатът се запази до 88-ата минута. Тогава Клаудио Писаро завърши сам с диагонален ъгъл постепенна атака и вкара четвъртия гол.

В Дортмунд "Борусия" поведе след два гола на Пиер-Емерик Обамеянг до 21-ата минута. В десетата Хенрих Мхитарян открадна топката от защитник и подаде към национала на Габон, който отблизо вкара. В 21-ата след ъглов удар топката стигна до него при далечната греда и той не се затрудни да удвои.

Роберт Левандовски отбеляза от дузпа в 47-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу полския нападател.

Милош Йоич в 68-ата вкара четвъртото попадение, като стигна пръв до избитата от вратаря Кевин Трап топка.