"Монако" победи "Бастия" като гост в отсъствието на Бербатов

"Монако" остава на пет точки от шампиона ПСЖ

Монако" спечели 15-ата си победа в Лига 1. Без контузения Димитър Бербатов отборът се наложи с 2:0 срещу "Бастия" като гост.

Младият колумбиец Хамес Родригес отбеляза двете попадения. Атакуващият полузащитник се разписа в 45-ата и 77-ата минути.

"Монако" се справи с напрежението в търсенето на задължителна победа, след като ПСЖ постигна 3:0 срещу "Валансиен" в петък. С успеха си съставът, воден от Клаудио Раниери, се върна на пет точки от шампионите.

Монегаските имаха превъзходство в притежанието на топката и отправиха повече точни удари. Те поведоха в края на първото полувреме, когато Родригес изпълни отлично пряк свободен удар на половин метър централно пред наказателното поле.

В 77-ата колумбиецът влезе отляво в наказателното поле и с диагонален удар преодоля Жан Луи Лека.

Бербатов има травма на левия крак, но очаква да е готов за следващия мач. Той дебютира за "Монако" при равенството 1:1 с ПСЖ преди седмица. След това влезе като резерва и вкара победния гол срещу "Ница", с който класира отбора за четвъртфиналите за Купата на Франция.

Коментари (15)
  1. 1
    ****

Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.

=======================
    Батия или Батулия или Бастия? От бързане да напишете Бербатов, не става ясно за какво става въпрос.

4. 4 Профил на BarBQ
    BarBQ
    Рейтинг: 845 Неутрално

Както го прогнозирах - Х2 и си излезе. Монако изостават с 5 точки от ПСЖ и лошото е, че вече нямат повече мачове с тях до края на сезона. Остава им да се надяват на грешни стъпки от страна на парижани. Хубавото е, че дори това второ място им дава право на участие в Шампионска лига, а преследвачите им от Лил са на цели 9 зад тях.

5. 5 Профил на Wizard
    Wizard
    Рейтинг: 636 Неутрално

Нашия пак контузен?! Пак?! Не мога да повярвам. Трябва и да се потичква по малко за тия 300 000-400 000 евро месечно. Аз поне бих тичкал, а дори не съм манекенче и централно наблюдателче "с интелект"..
    Кога целият свят ще разбере, че Берба не става за лидер и двигател на отбор. Той не е Руни. Той, Берба, обичам си го, е просто един качествен и хитро-предвидлив централен наблюдател. А и е сносен, само ако е на кеф..

Never underestimate the power of stupid people in large groups!
  6. 6 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 4176 Неутрално

Напълно заслужена победа за монегаските!Класата си каза думата,а Джеймс Родригес беше невероятен!

7. 7 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 4176 Любопитно

До коментар [#4] от "Dantos":
    Аз се надявах мача да завърши Х,но класата на Монако се оказа решаваща!Ако първото полувреме беше завършило 0:0/а не както падна гол точно в 45-та минута/второто полувреме можеше да се развие по друг начин!Хубавото е ,че интригата във Франция остава,а Монако са основен фаворит за Купата!

8. 8 Профил на manu_chao
    manu_chao
    Рейтинг: 531 Весело

До коментар [#1] от "zapadnqka":

До коментар [#5] от "Wizard":

Айде, избършете си пяната около устите...Ей, това злобарите, дето чеп за зеле не става от тях-край нямате!

9. 9 Профил на vgs
    vgs
    Рейтинг: 374 Неутрално

Собственото име на голамйстора е Хамес - самият той неколкократно го е заявявал в интервюта.

10. 11 Профил на BarBQ
    BarBQ
    Рейтинг: 845 Любопитно

До коментар [#7] от "bat_plamen":

Тъкмо разглеждах статистиката от мача и видях, че Бастия са били без титулярния си вратар Ландрау. Вместо това е пазил резервата Жан Лека, за който това е едва 4-ти мач.
    Гледайки видеото бих казал, че първия гол можеше да го спаси, вратаря беше в същия ъгъл в който влезе топката.

11. 12 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 4176 Весело

До коментар [#11] от "Dantos":
    ++++++++++++++++++++++++
    На 100% се присъединявам към твоето мнение!Жан-Луй Лека не е лош вратар ,но има много малко мачове в Лига 1 и един опитен вратар като Микаел Ландро/вече е абсолютен рекордьор по мачове във Франция/ би спасил това положение!И полувремето щеше да завърши 0:0,а през второто не се знаеше какво точно щеше да стане?!Класата си е е класа,но струва пари.......много при това......!В съвременният футбол много рядко се случва Давид да побеждава Голиат!

12. 13 Профил на Ogiigo
    Ogiigo
    Рейтинг: 1149 Неутрално

Каква е тази ,,Батия"? Този отбор във Френската Лига 1 ли играе? Е не бях го чувал! Поредното недоглеждане! А за мача- Монако спечели заслужено!

Колкото един предмет е по-кух, толкова повече шум вдига.