ПСЖ разгроми "Байер" и се вижда на четвъртфинал

Златан Ибрахимович вкара първия си гол в мача от дузпа

Пари Сен Жермен" си осигури в аванс участие в четвърфиналната фаза на Шампионската лига след наказателна акция в Леверкузен. Французите надиграха напълно "Байер" и смазаха своя противник с 4:0.

Гостите откриха резултата още в третата минута чрез Блез Матуиди, отбелязал стотния гол за ПСЖ в евротурнирите. Ранното попадение сломи съпротивата на домакините и напълно отстъпиха инициативата.

В 39-ата минута Емир Спахич извърши нарушение срещу Езекиел Лавеци в наказателното поле и звездата на столичани Златан Ибрахимович реализира отсъдената дузпа.

Още преди края на полувремето шведът направи аванса на парижани класически с красиво изпълнение. След почивката проблемите за "Байер" се увеличиха с изгонването на Спахич в 58-ата минута след втори жълт картон.

Много скоро ПСЖ се възползва от численото си предимство и вкара за четвърти път, но попадението беше отменено заради засада. Французите все пак направиха победата си още по-изразителна две минути преди края, когато Йоан Кабай оформи окончателното 4:0.

Така парижани ще очакват спокойно домакинството си в реванша на 12 март. През миналата година те играха на четвъртфинал, където отстъпиха на "Барселона" с 3:3 общ резултат и гол на чужд терен.