Столичният и пловдивският "Локомотив" започнаха с победи

© Дневник

Футболистите "Локомотив" (София) разгромиха "Нефтохимик" с 5:0 в първия си мач от пролетния дял на А група.

Столичани стигнаха до успеха без контузения си напаадател Маркиньос и събраха 28 точки и вече са на девето място преди края на 24-ия кръг.

"Локомотив" пое инициативата от самото начало на срещата и атаките към вратаря на гостите Динко Георгиев бяха една след друга. Потъналите във финансови проблеми бургазлии рядко поглеждаха напред, а най-доброто положение пропусна Николай Костов, чийто удар мина край гредата.

След два пропуска на Румен Трифонов резултатът беше открит в 21-ата минута чрез Марко Ранджелович, засякъл с глава центриране на Гаел. В 35-ата минута "Локомотив" стигна до втори гол, след като Бранеков се разписа от дузпа. Тя беше отсъдена от рефера Таско Тасков заради задържане на Петър Димитров от Станислав Жеков.

Само минута по-късно Трифонов вкара за 3:0 след пробив по дясното крило на Петър Димитров и ниско центриране. Халфът беше в основата и на четвъртото попадение във вратата на бившия му отбор.

Димитров пресече топката при разиграване в центъра, подаде на Димитър Илиев, който се измъкна от Жеков и сам срещу Динко Георгиев не сгреши – 4:0. "Локомотив" стигна до пети гол в 79-ата минута, като негов автор стана Камен Хаджиев. Левият бранител вкара с глава след центриране на Трифонов отляво.

Пловдивският "Локомотив" също започна успешно пролетното си участие в първенството. "Железничарите" спечелиха с 2:0 като гост на "Любимец" с попадения на Мартин Камбуров. В 12-ата минута Здравко Лазаров центрира от корнер към далечната греда и голмайсторът на пловдивчани откри резултата с глава.

Най-чистото положение за "Любимец" бе в 38-ата минута, когато Младен Стоев центрира към Емил Грозев и той опита да изравни със задна ножица, но не успя. В началото на втората част новакът в А група отправи още няколко опасни удара към вратата на "Локомотив", но и те не намериха целта.

В 57-ата минута Камбуров беше оставен сам в наказателното поле на домакините, но не уцели вратата. Малко по-късно Тижани Белаид центрира отляво, а този път българският нападател не сбърка и отново с глава покачи до 2:0.

В 78-ата минута Валери Георгиев напусна принудително със съмнения за тежка контузия в коляното, а на негово място влезе Хамед Намуши, направил официален дебют за пловдивчани. С победата "Локомотив" вече има актив от 44 точки и поне временно се изкачи на трета позиция. "Любимец" е на 12-о място с 18 точки.