"Манчестър сити" спечели първата от трите купи в Англия

Самир Насри ликува със съотборника си Един Джеко след отбелязването на втория гол във вратата на "Съндърланд"

Бившият шампион "Манчестър сити" спечели Купата на лигата - единият от трите основния трофея в английския футбол, който се разиграва и най-рано от всички.

Хората на Мануел Пелегрини трябваше да направят обрат срещу "Съндърланд", за да стигнат до успеха с 3:1 на "Уембли".

Изненадващият финалист "Съндърланд" откри резултата още в десетата минута, когато Фабио Борини догони един пас от дълбочина, справи се с централния защитник Венсан Компани и реализира от малък ъгъл във вратата на Пантилимон.

"Гражданите" дълго време не успяваха да отвърнат на удара и трябваше да чакат до 55-ата минута, когато вездесъщият Яя Туре даде началото на обрата. Националът на Кот д'Ивоар отправи мощен шут от около 35 метра в долния ляв ъгъл.

Две минути по-късно Самир Насри вкара още едно прекрасно попадение от ъгъла на наказателното поле.

Голът на успокоението беше дело на Хесус Навас в 90-ата минута, когато петима играчи на "Сити" излязоха срещу двама от "Съндърланд". Испанецът получи топката на чиста позиция и не сбърка.

Купата е първа за новия наставник на "Сити" Мануел Пелегрини и първа за него след девет години в европейския футбол.