Раниери обмисля да пусне Бербатов титуляр за първи път в Лига 1

Бербатов е подобрил физическото си състояние, заяви Раниери

Нападателят на "Монако" Димитър Бербатов може да запише първия си официален мач като титуляр във френското първенство, обяви старши треньорът Клаудио Раниери.

Италианският специалист е доволен от подобрението във физическото състояние на българина и планира да го пусне в стартовия състав за домакинството на "Сошо". Двубоят от 28-ия кръг на Лига 1 е в събота от 21.00 часа.

Българският футболист премина при "монегаските" от "Фулъм" в последния ден на зимния трансферен прозорец. Оттогава той изигра три мача в Лига 1, но винаги се появяваше като резерва и записа общо 45 минути.

Единственият двубой, в който Бербатов попадна в стартовия състав, беше срещу "Ница" (1:0) за Купата на Франция. Българинът класира своя отбор за четвъртфиналите на турнира, след като отбеляза победния гол в 114-ата минута.

"Бербатов се подобрява физически. Той става все по-добър и по-добър. Той може да започне в събота", заяви Раниери, цитиран от goal.com.

Той добави, че по всяка вероятност левият краен бранител Ерик Абидал ще пропусне мача. Французинът поднови тренировки, след като прекара два дни в болница заради вирусна инфекция, но все още не е напълно готов.

"Монако" заема второто място в Лига 1, като изостава с осем точки от лидера "Пари сен жермен". "Сошо" е предпоследен с 22 точки, на пет от спасителната 17-а позиция.

"Ние сме в процес на изграждане на отбор, който да се бори за големите трофеи. Ако няколко пъти сме били колебливи, това е нормално", заяви Раниери.

"Срещу "Сошо" ни очаква тежък мач. Много хора мислят, че ще ни бъде лесно, но аз съм на противоположното мнение. Според мен те ще успеят да се спасят", завърши италианският специалист.