"Уигън" отново отстрани "Манчестър сити" от ФА къп

Голът на Джеймс Пърч, който се оказа победен за гостите

Уигън" продължава успешно защитата на ФА къп, след като за втора поредна година се оказа непреодолимо препятствие за "Манчестър сити".

Гостите победиха "гражданите" с 2:1 в четвъртфиналите и в следващата фаза ще играят срещу фаворита "Арсенал".

"Уигън" откри резултата в 27-ата минута, когато грешникът за "Сити" от мача с "Барселона" Мартин Демикелис повтори грешката си и отново направи дузпа, този път с нарушение срещу Марк-Антоан Фортюне.

Жорди Гомес се зае с изпълнението на наказателния удар и не сбърка за 1:0, а до почивката гостите удържаха преднината си. Още на втората минута след нея обаче положението за "Сити" се усложни допълнително.

Джеймс Макартър проби в наказателното поле на противника и центрира остро успоредно на голлинията, а на няколко метра от нея Джеймс Пърч изпревари Гаел Клиши и вкара за 2:0. В следващата си атака носителите на трофея се отчетоха с трети гол, който беше отменен заради засада.

Мениджърът на небесносините Мануел Пелегрини потърси промяна с пускането в игра на Един Джеко, Давид Силва и Джеймс Милнър. Натискът на домакините беше на път да даде резултат, когато в 64-ата минута босненският нападател уцели греда.

"Гражданите" все пак стигнаха до попадение малко по-късно, когато далечен изстрел на Самир Насри влезе във вратата на "Уигън" след рикошет. Това обаче беше всичко в мача и турнира за тима от Манчестър след нови пропуски на Джеко.

Преди година "Сити" отстъпи на същия съперник във финала на надпреварата. Сега в място за него участие в него ще се борят още "Хъл сити" и "Шефилд юнайтед". Двата полуфинала ще бъдат изиграни на 12 и 13 април на стадион "Уембли".