Мария Шарапова бе детронирана от 79-ата в света

Рускинята напусна битката едва в третия кръг

Шампионката Мария Шарапова напусна турнира Индиън Уелс още в третия кръг след изненадваща загуба от 79-ата в световната ранглиста Камила Джорджи.

Бившата номер 1 в света имаше изключително много слабости в играта си и допусна цели 58 непредизвикани грешки, за да отстъпи с 3:6, 6:4, 5:7 на борбената италианка.

Двете стартираха двубоя с ударна размяна на шест пробива. Тогава стартиралата от квалификациите Джорджи защити подаването си и продължи серията си срещу слабия начален удар на рускинята, която не взе нито един свой сервис гейм.

Във втората част Шарапова се мобилизира и поведе за 5:2, но отново се пропука и съперничката й намали пасива си до 4:5. Рускинята обаче не допусна обрат и с нов пробив изравни резултата в мача.

Джорджи продължи да оказва сериозна съпротива на именитата си опонентка и атаките й се отплатиха с аванс от 4:2, когато за пореден път спечели подаването на петата в света. Шарапова отново изравни, само за да защитава нов брейкпойнт на сметката на италианката.

Камила Джорджи допусна по-малко грешки от бившата номер 1 в света

Тогава тя изкара топката в аут и започна дълъг спор за разиграването със съдията на стола, но не постигна нищо и резултатът вече бе 5:4 за Джорджи. В следващия гейм обаче играта й се срина и вместо да затвори мача, тя допусна ново изравняване.

По всичко изглеждаше, че Шарапова ще вземе своето от срещата, но драмата продължи с нов пробив на италианка, при това на нула. Джорджи отново сервираше за класиране в четвъртия кръг и този път не допусна грешка, за да елиминира шампионката след повече от 2.5 часа игра, въпреки че вкара едва 45% от своя първи сервис.

"Не се представих добре и ми беше трудно да намеря ритъма си на игра. През целия мач бях много далеч от най-доброто си ниво", обясни Шарапова след поражението.

Малко по-късно шампионът при мъжете Рафаел Надал също напусна Индиън Уелс, детрониран драматично от украинеца Александър Долгополов с 6:3, 3:6, 7:6(5).