Григор Димитров отпадна от Индиън Уелс след нов драматичен мач с Гулбис

Българинът Григор Димитров изигра силно първия сет, но след това съперникът му подобри играта си и направи обрат

Българският тенисист Григор Димитров загуби с 6:2, 1:6, 5:7 от Ернестс Гулбис в мач от третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс. Двамата изиграха третата оспорвана и интересна среща помежду си за последните седмици, като латвиецът спечели за втори път.

Двубоят започна отлично за 15-ия в схемата, който с много стабилна игра спечели първия сет. За наглед убедителното 6:2 Димитров имаше нужда от пълна концентрация при двете си възможности за пробив. Той го постигна и с два пробива, първият от които в самото начало на срещата, поведе.

Във втория сет обаче ролите се размениха. Гулбис подобри началния си удар и започна да застрашава подаването на българина.

Димитров се спаси в първия случай, но след това латвиецът го проби. Гулбис влезе в силна серия, с която уверено направи 6:1 и изравни.

Двамата влязоха в много оспорвана борба в третия сет. Те печелеха подаванията си, като доста напрегнат се оказа шестият гейм. В него Димитров няколко пъти изравняваше, имаше и възможност за пробив. С малко психологически игри и силен сервис обаче Гулбис се измъкна.

Това е втората загуба с хасковлията от трите напрегнати мача с Ернестс Гулбис до сега през годината

Латвиецът успя да спечели важен пробив за 6:5. Той поведе с 40:15 при сервиса на Димитров и се възползва от втората си възможност.

Гулбис направи всичко, за да не остави шанс на съперника си дори да опита връщане на пробива. Това даде резултат и след гейм на нула латвиецът триумфира.

В следващия етап той ще играе с Роберто Баутиста Агут.