"Челси" спечели с 2:0 срещу "Галатасарай" и е на четвъртфинал

Голът на Самуел Ето'о в четвъртата минута

Челси" победи с 2:0 "Галатасарай" у дома и с общ резултат 3:1 стигна четвъртфиналите в Шампионската лига. Головете отбелязаха Самуел Ето'о и Гари Кейхил през първата част.

Лондончани направиха уверена крачка към победата още в началните секунди. При добра атака в четвъртата минута Оскар получи отдясно и пусна към Самуел Ето'о в наказателното поле. Камерунският нападател пое и стреля диагонално. Вратарят Фернандо Муслера докосна топката, но не успя да я избие и тя влезе във вратата му.

Последваха минути, в които турската защита действаше доста колебливо. "Челси" контролираше играта и атакуваше, без да рискува. Добрите възможности обаче не бяха много.

Във втората половина на полувремето Франк Лампард изпълни фаул, а Джон Тери стреля опасно от трудно положение, но топката мина малко над гредата.

Англичаните завършиха полувремето така, както го започнаха. В 42-ата минута след ъглов удар Тери стреля с глава, а Муслера спаси. Топката попадна в Гари Кейхил, който със силен удар отблизо вкара важния втори гол.

След почивката положението на терена не се промени особено. Въпреки че се нуждаеше от голове, "Галатасарай" не успяваше да затрудни съперника си. "Челси" се държеше стабилно.

В 83-ата минута Муслера спаси добре насочен удар на Еден Азар. Малко след това белгийският национал пусна с пета към Фернандо Торес, който отблизо не успя да преодолее вратаря на турците. В добавеното време Дидие Дрогба не успя да засече топката отблизо.