Стефан Велков се завърна от контузия в контрола с "Витоша" (Бистрица)

Велков се завърна след тримесечно лечение на контузия в глезена

© Lap.bg

Централният защитник на "Славия" Стефан Велков се завърна в игра след тримесечно възстановяване от контузия. 17-годишният младежки национал записа 45 минути в приятелска среща с "Витоша" (Бистрица), спечелена от белите с 2:1.

Един от най-обещаващите български футболисти изигра първи мач от януари, когато скъса връзки на глезена при игра на футбола в зала с приятели. Това стана малко след завръщането му от академията на "Манчестър юнайтед", където изкара едноседмични проби.

Велков започна като титуляр срещу "Витоша" и беше сменен на почивката. Контролата беше организирана, за да запълни празнината в програмата на белите, които почиват в третия плейофен кръг във втората седмица на А група.

Старши треньорът на "Славия" Милен Радуканов даде шанс за игра на някои млади играчи от школата, сред които Емил Стоев и Китан Василев.

Нападателят Рангел Абушев откри резултата за "Славия" през първото полувреме, след като засече с глава центриране от ъглов удар.

През второто полувреме белите изпуснаха доста положения, а веднъж удариха и греда, преди Кире Ристевски да удвои след ново центриране от корнер.

В края на мача "Витоша" върна едно попадение чрез Михаел Кисьов, който се възползва от грешка в отбраната на белите.