"Левски" е първият финалист в женското волейболно първенство

"Левски" ще спори за титлата с победителя от мача между ЦСКА и "Марица"

© Красимир Юскеселиев

Волейболистките на "Левски" победиха "Казанлък" с 3:1 (25:18, 25:21, 21:25, 25:16), спечелиха полуфиналната серия с 2:1 и се класираха за финала на националната лига.

В опит да спечелят 28-ата си титла сините ще се изправят срещу победителя от сблъсъка между шампионките от ЦСКА и "Марица, които в четвъртък ще играят решителен трети мач в Пловдив.

"Левски", който не е печелил титлата от 2009 г., показа много по-силна игра спрямо първите две срещи с "Казанлък" и надигра категорично своя съперник.

В препълнената зала "Сиконко" волейболистките в сини екипи допуснаха отпускане единствено в третия гейм, когато при резултат 21:21 направиха няколко поредни грешки и загубиха последните четири точки.

В четвъртата част обаче "Левски" не остави съмнения в превъзходството си, като отвори разлика още в началото. Авансът на сините достигна осем точки при 17:9, а краят на мача дойде след 1.29 часа игра.

Най-резултатна за победителите беше Нася Димитрова с 21 точки, Мирослава Паскова добави 20, а Вероника Бежандолска завърши с 15. За "Казанлък" Веселина Григорова отбеляза най-много точки - 14.