"Славия" победи "Локомотив" (София) в скучен мач

Белите вече са с 6 точки аванс пред първия под чертата на отпадащите "Черноморец"

Славия" победи "Локомотив" (София) с 2:0 в скучен мач, който почти сигурно ще осигури оставането на белите в А група.

Веселин Марчев и Фернандо да Силва донесоха успеха на домакините в последната среща от 30-ия кръг. "Железничарите" играха много слабо и без никакво желание, като останаха с десет души заради изгонването на Марко Ранджелович в 90-ата минута.

"Славия" откри резултата в 18-ата минута, когато Марчев изпревари противниковите бранители при центриране отляво и не пропусна да се разпише. Голът не промени особено ситуацията на терена – белите имаха предимство срещу почти липсващата съпротива на "Локомотив", но до почивката не последва промяна в резултата.

В началото на второто полувреме гостите отправиха първия удар към вратата на "Славия", но опитът на Даниел Генов бе твърде неточен. Червено-черните стигнаха и до два корнера, но "подемът" им бе спрян в 51-ата минута.

Тогава Фернандо да Силва направи самостоятелен пробив отдясно, финтира двама защитника и преодоля Божидар Митрев за 2:0. До края двата състава не положиха особени усилия да покажат нещо по-интересно на малцината зрители на стадиона в кв. "Овча купел".

"Славия" все пак се отчете със завръщането в игра на защитника Стефан Велков след тримесечно възстановяване от скъсани връзки на глезена. 17-годишният бранител изигра първите си двайсет минути в официален мач за годината.

"Локомотив" пък успя да завърши мача с човек по-малко заради изгонването на Ранджелович, който получи втори жълт картон за безсмислено нарушение срещу Кире Ристевски.

Победата позволи на "Славия" да се отдалечи на 6 точки от основния си съперник в борбата за оставане в А група "Черноморец". "Локомотив" остава с 38 точки в актива си, с една повече от белите.