Григор Димитров даде преднина на България срещу Гърция за купа "Дейвис"

Без да играе на върха на възможностите си, Григор Димитров спечели убедително срещу Маркос Каловелонис

© БФТ

България поведе срещу Гърция в плейофа за оставане във втора група на евро-африканската зона на купа "Дейвис". Григор Димитров спечели с 6:3, 6:3, 6:0 срещу Маркос Каловелонис в първия мач между двата отбора.

Хасковлията игра достатъчно добре, за да спечели срещу 690-ия в света. Представителят на домакините се бори и показа самочувствие в някои разигравания, но не успя да се противопостави.

Димитров започна силно мача - най-напред взе гейм на нула при свой сервис, а след това стигна до пробив. Българинът нямаше проблем да го затвърди и поведе с 3:0. До края на сета двамата печелеха сервис-геймовете си и хасковлията спечели с 6:3.

Вторият сет се разви огледално. Двамата най-напред печелеха подаванията си, като Каловелонис впечатли с някои хубави отигравания. В първия гейм той изоставаше с 15:40, но взе четири поредни точки и направи обрат. След 3:3 обаче Димитров постигна два пробива и взе втория сет също с 6:3.

Силната му серия от поредни геймове продължи до края на мача. Димитров игра силно и съсредоточено и след 6:0 спечели мача.

Димитър Кутровски се изправя срещу най-добрия тенисист в гръцкия отбор Теодорос Ангелинос във втория мач за деня.