"Атлетико" (Мадрид) и "Барселона" продължават гонитбата за титлата

Лионел Меси и Шави Ернандес се поздравяват за успеха на "Барселона"

Атлетико" (Мадрид) и "Барселона" запазиха разликата от една точка помежду си в битката за титлата в Испания след победи като домакини.

"Дюшекчиите" се наложиха с 1:0 над "Виляреал", докато каталунците победиха последния "Бетис" с 3:1.

Раул Гарсия вкара единственото попадение в 14-ата минута за мадридчани, а защитата и средната линия на домакините се справи отлично с натиска на "Виляреал".

С този успех домакините остават непобедени на своя стадион Висенте Калдерон вече 17 мача през този сезон.

Старши треньорът на домакините Диего Симеоне беше лишен от контузения си голмайстор Диего Коща и наказания Габи. Но в 14-ата минута техните съотборници изчакаха правилния момент, а Гарсия се разписа с глава след центриране на Коке от корнер.

Играчите на "Виляреал" доминираха през втората част от мача. Столичани изглеждаха доста уморени след мача в Шампионската лига с "Барселона" през седмицата, но "жълтата подводница" така и не намираше правилно решение при последния пас. А и вратарят Тибо Куртоа се намеси и при малкото работа, която му се отвори.

Малко по-късно пред 81 978 зрители на "Камп ноу" се разправи с последния в класирането с два гола на Лионел Меси.

Той откри резултата в 15-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на защитника на гостите Жорди Фигерас срещу Алексис Санчес.

В 67-ата минута Жорди Фигерас направи нова фатална грешка и си отбеляза автогол, но само след една минута гостите намалиха резултата на 1:2 след гол на Рубен Кастро.

В 86-ата минута след центриране на току-що влезлия като резерва бразилски нападател Неймар защитник на гостите игра с ръка и главният съдия Иглесиас отсъди дузпа.

Зад бялата точка отново застана Меси, но вратарят Адан отби удара му. Топката обаче отново попадна в нападателя на домакините и той оформи крайния резултат - 3:1

С днешните си два гола аржентинецът е на второ място във временното класиране сред голмайсторите с 25 гола, колкото има и Диего Коща.