Пиронкова победи германка на старта на квалификациите в Щутгарт

Българката Цветана Пиронкова спечели със 7:6 (1), 6:1 срещу германката Таисия Мордергер

Българската тенисистка Цветана Пиронкова се класира за втория кръг от квалификациите на турнира в Щутгарт. Тя победи със 7:6 (1), 6:1 германката Таисия Мордергер.

В първия сет двете си размениха по един пробив. Първа го направи Пиронкова в началото на мача, но не успя да се възползва.

Представителката на домакините успя да изравни и се стигна до тайбрек. В него българката игра съсредоточено и даде на съперничката си само една точка от осем разигравания.

Пиронкова игра по-силно във втория сет, в който не позволи на Мордергер да я затрудни. С два пробива българката спечели сета и мача.

Следващата съперничка на пловдивчанката ще е 22-годишната Джоя Барбиери. Италианката даде само един гейм на Лаура Зигемунд при 6:0, 6:1.