"Оклахома" обърна серията с "Клипърс" в плейофите на НБА

Кевин Дюрант (вляво) вкара 36 точки за "Оклахома", а Блейк Грифин (вдясно) отбеляза 34 за "Клипърс"

Баскетболистите на "Оклахома сити тъндър" победиха "Лос Анджелис клипърс" със 118:112 и поведоха с 2:1 в полуфиналната серия от плейофите в Западната конференция на НБА.

Кевин Дюрант и неговите съотборници отстъпиха в първата среща, но с успеха в Лос Анджелис си върнаха домакинското предимство в серията, която се играе до спечелването на четири мача.

За първи път през този сезон "Клипърс" загуби двубой у дома, в който води в резултата преди последната четвърт. В досегашните 35 срещи "ножиците" неизменно стигаха до победата, но "Оклахома" сложи край на перфектната серия.

Двата отбора изиграха най-оспорвания мач от началото на серията. "Клипърс" спечели първата четвърт с 33:29, а на полувремето водеше с 63:61. Преди последната част домакините имаха аванс от четири точки - 90:86.

"Оклахома" обаче направи обрат в заключителните дванадесет минути благодарение на отличната стрелба на Керън Бътлър, който вкара три тройки в рамките на 360 секунди.

Кевин Дюрант беше най-резултатен за победителите с 36 точки при 50% успеваемост в стрелбата от игра, като добави осем борби и шест асистенции. Ръсел Уестбрук завърши с 23 точки, 13 асистенции и осем борби, а Серж Ибака добави 20 точки. Бътлър и Реджи Джаксън се включиха от пейката с по 14 точки.

За "Клипърс" Блейк Грифин вкара 34 точки, Крис Пол завърши с 21 точки и 16 асистенции, а най-добрият шести играч в лигата Джамал Крофърд добави 20 точки.

В същото време и "Индиана пейсърс" обърна серията срещу "Вашингтон уизърдс" и поведе с 2:1 след победата с 85:63 в столицата, като по този начин си върна домакинското предимство.

Пол Джордж беше най-резултатен за "пешеходците" с 23 точки, а в основата на успеха беше отличната им защита.