Мач в Хърватия бе прекратен заради скандирания срещу футболния съюз

© Дневник

Срещата между "Динамо" (Загреб) и "Хайдук" (Сплит) от последния кръг на местното първенство беше прекратена заради обидни скандирания от публика на двата отбора към ръководството на Хърватския футболен съюз.

Главният съдия Иван Бебек реши да сложи преждевременно край на мача в 85-ата минута, когато основните фракции на съперниците започнаха да обиждат ръководството на централата.

Скандиранията бяха основно на сексуална и хомофобска основа и бяха подети от зрителите на целия стадион. До този момент резултатът беше 1:0 за "Динамо" с гол на Йерко Леко в 79-ата минута.

"Феновете трябва да знаят, че няма друг начин, освен да се държат възпитано. 90% мога да потвърдя, че този мач ще бъде записан с този резултат като краен", заяви вицепрезидентът на Хърватския футболен съюз Анте Вучемилович-Шимунович.

"Динамо" е шампион на страната и ще играе квалификации за място в Шампионската лига, а "Риека", "Хайдук" и НК "Сплит" ще представят страната в Лига Европа.