Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на "Уимбълдън"

Пиронкова приключи сезона на трева с две загуби в два мача

Цветана Пиронкова отпадна още в първия кръг на "Уимбълдън". Най-добрата българска тенисистка загуби със 7:6 (6), 2:6, 2:6 от американката Варвара Лепченко.

В понеделник 26-годишната пловдивчанка спечели първия сет в тайбрек, а при 0:2 във втората част мачът беше прекъснат. При доиграването бившата полуфиналистка взе едва четири гейма и за първи път от 2009 г. загуби още на старта в "Ол Ингланд клъб".

Пиронкова, която игра полуфинал през 2010 г. и четвъртфинал през 2011 г., ще отбележи сериозен спад в ранглистата, тъй като през миналата година достигна до осминафиналите. Тя ще загуби 270 точки заради ранното си опадане и ще изгуби мястото си в топ 50.

Днешното доиграване на мача с Лепченко започна оптимистично за българската тенисистка. Тя веднага достигна до възможност да върне пробива изоставане, но не се възползва и американката увеличи аванса си до 3:0.

В четвъртия гейм Лепченко реализира нов пробив в подаването на съперничката си. Пиронкова на свой ред проби за 1:4, но загуби следващите два гейма, което сложи край на втория сет след 39 минути игра.

Третият сет започна равностойно до 2:2, но след това Лепченко пое контрола върху мача. Тя спечели четири поредни гейма, пробивайки подаването на Пиронкова в шестия и осмия, за да приключи мача след 2.26 часа.

Родената в Узбекистан Лепченко, която се състезава за САЩ от 2007 г., записа втора победа в шестия си мач срещу българката. Във втория кръг 28-годишната американка ще срещне 20-годишната французойка Каролин Гарсия.

Пиронкова пък приключва безславно сезона на любимата си тревна настилка - с две загуби в два мача, след като през миналата седмица отпадна още в първия кръг и в Ийстбърн.