Григор Димитров спечели в три сета срещу Майер (хронология)

Григор Димитров се бори за достигане до четвъртфиналите на "Уимбълдън"

Българският тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на "Уимбълдън". Единадесетият в схемата победи с 6:4, 7:6 (6), 6:2 аржентинеца Леонардо Майер.

До момента двамата не се бяха се срещали. Българинът победи Александър Дългополов в оспорван петсетов мач. От своя страна 27-годишният Майер прави най-силния турнир на трева в кариерата си. Представянето му е доста изненадващо с оглед досегашните му резултати на "Уимбълдън" - две отпадания в първи и две във втори кръг, а освен това през сезона нямаше нито един мач на тази настилка извън "Ол Ингланд клъб".

Мачът на живо:

Следващият съперник на Димитров ще е шампионът Анди Мъри.

Григор Димитров - Леонардо Майер 6:4, 7:6 (6), 6:2

6:2 Димитров прави обрат от 0:30 и отново след четири поредни спечелени разигравания стига до победата в мача.

5:2 ПРОБИВ Българинът вече е на прага на четвъртфиналите. Той изоставаше с 15:40, но след серия от четири поред спечелени точки постигна втория си пробив в сета и ще сервира за спечелването на мача.

4:2 Убедителен Димитров! Затвърждава пробива с гейм, в който не дава точка на Майер.

3:2 ПРОБИВ След трудния четвърти гейм българинът постига втория си пробив в мача, който може да се окаже ключов. Димитров натрупа преднина при 40:15 и след това се възползва от първата си възможност за успех.

2:2 Най-оспорваният гейм, в който Димитров е на сервис. Българинът допусна двойни грешки, но с много усилия се справи и изравнява.

1:2 Майер завършва с отлично насочен начален удар сервис-гейма и отново повежда.

1:1 Димитров допусна равенство при 40:40, но след това спечели гейма.

Шампионът Анди Мъри победи Кевин Андерсън и очаква победителя от този мач в четвъртфиналите.

0:1 Майер успява да спечели първия гейм в третия сет.

Втори сет Григор Димитров - Леонардо Майер 6:4, 7:6 (6)

7:6 (6) Оспорван тайбрек, в който българинът печели при втория си сетбол. Двамата направиха по няколко грешки, а в решителните мигове два пъти и "ястребовото око" зае важна роля. Най-напред след сервис на Майер топката падна на милиметри от линията в аут. След това Димитров пропусна първия си сетбол, като прати топката до линията и обжалването на аржентинеца даде резултат. Тогава обаче Майер допусна първата си двойна грешка в мача, а това му костваше втория сет.

6:6 След загрявката Майер влиза уверено в мача и стига до тайбрек.

Срещата започва наново след прекъсването.

Мачът е прекъснат заради дъжд при 6:4, 6:5 в полза на Димитров. Майер сервира, а прекъсването дойде при 30:15 в негова полза.

6:5 С лекота Димитров си връща преднината. Той записва и най-бързия си сервис от началото на мача - 215 км/ч.

5:5 Този път обаче Майер се представя силно и печели подаването си. Димитров впечатли публиката и зрителите с ново зрелищно разиграване.

5:4 Развоят от първия сет дотук се повтаря. Димитров повежда с 5:4 и се надява на нов пробив, с който да увеличи преднината си.

4:4 Аржентинският тенисист излиза от трудна ситуация и печели гейма. Димитров имаше възможност да направи много важен пробив, но прати топката в аут.

4:3 Въпреки леките колебания и грешките си Димитров излиза победител в гейма.

3:3 Този път Майер е убедителен и не дава нито една точка на българина в сервис-гейма си.

3:2 Димитров осъществава петия си ас в мача при 40:15 и си връща преднината в сета.

2:2 Аржентинецът намира начин да обърне гейма от 15:30 в своя полза и изравнява.

2:1 Шоу на Григор Димитров, който дава нова заявка за "удар на деня". Той удари топката между краката си и тя спря след мрежата, като Майер не можа да я достигне.

1:1 Майер изравнява.

1:0 Димитров започва и втория сет със сервис гейм на нула.

Първи сет Григор Димитров - Леонардо Майер 6:4

6:4 ПРОБИВ Димитров печели първия сет. Българинът поведе с 40:15, след като съперникът му не се възползва от възможност. При втория си опит хасковлията постигна целта си и повежда в мача.

5:4 Изненадващо, но Майер пръв стигна до възможност за пробив. Това подейства мотивиращо за Димитров, който съумя да се съсредоточи и след три поредни точки спечели сервис-гейма си.

4:4 След топка в аут на Димитров при 40:30 аржентинецът изравнява.

4:3 С три отлични сервиса Димитров успява да обърне резултата от 15:30 и отново повежда.

3:3 Майер този път печели с по-голяма сигурност сервис-гейма си. До момента в мача няма нито една възможност за пробив.

3:2 След 40:0 аржентинецът печели първа точка при сервис на Димитров. След това българинът печели гейма.

2:2 Майер е по-убедителен във втория си сервис гейм и отново изравнява.

2:1 Отново Димитров е безупречен и не дава нито една точка на съперника си при свой сервис.

1:1 Две много хубави разигравания. Най-напред Димитров спечели за 15:15 с добре насочен удар, а след това Майер отговори с технично воле. Аржентинецът поиска намеса на "ястребовото око", но топката се оказа на линията и българинът изравни за 40:40. Майер печели гейма с ас.

1:0 Григор Димитров започва уверено мача - два аса и гейм на нула.