"Лудогорец" победи "Стяуа" с 4:2 в първата си контрола

Българският шампион "Лудогорец" даде силен старт на подготовката си с категорична победа над "Стяуа" с 4:2.

Тимът от Разград поведе с четири гола и изпусна две дузпи, а в заключителните десетина минути позволиха на съперника да намали крайния резултат.

"Лудогорец" започна по-активно в мача и създаде първите атаки. "Орлите" излязоха напред още в 19-ата минута с гол на капитана Светослав Дяков. Вратарят на румънците Чиприан Татарушану изрита топката и тя попадна в Козмин Моци. Той асистира на Дяков, който я вкара в мрежата.

Осем минути по-късно българите можеха да удвоят аванса си. Кешеру игра с ръка в наказателното поле, но Дяков пропусна отсъдената дузпа. "Стяуа" вдигна темпото и създаде няколко добри атаки, като Чиприян Танасе стреля в последната минута от фаул. Вратарят на "Лудогорец" Владислав Стоянов спаси атрактивно удара.

Ситуацията не се промени през второто полувреме и разградчани отново диктуваха темпото. В 61-ата минута те получиха втора дузпа, която беше отсъдена за нарушение срещу Върджил Мисиджан. Христо Златински се зае с изпълнението и стреля в гредата, а добавка не последва.

"Лудогорец" все пак стигна до втори гол след само още четири минути игра. Жуниор Кишада проби през центъра и потърси Марселиньо, който с удар по диагонала за втори път преодоля Татарушану.

В 74-ата минута Роман Безяк покачи на 3:0 веднага след влизането си в игра. Той замени Кишада и се разписа след пробив и пас на Шоко. Бразилецът също записа името си сред голмайсторите четири минути по-късно, когато прехвърли изненадващо напусналия рамката вратар на "Стяуа".

След 80-ата минута шампионите на Румъния върнаха два гола. За тях първо точен беше Нягу, а в 86-ата Габриел Янку наказа грешка на резервния вратар Иван Чворович.