"Лудогорец" постигна четвърта поредна убедителна победа в контролите

"Лудогорец" победи "Динамо" с 4:2

Българският шампион записа четвърта победа в четвъртия си приятелски мач, след като преди това надигра уелския "Конас Кей" със 7:0, шотландския "Хартс" с 2:0 и румънския "Стяуа" с 4:2.

"Лудогорец" продължи отличното си представяне в контролите от подготвителния лагер във Великобритания, след като постигна убедителна победа с 4:2 срещу четвъртия в румънското първенство "Динамо" (Букурещ).

Отборът от Разград откри резултата срещу "Динамо" още в петата минута. След груба грешка в защитата на румънците Жуниор Кишада се озова сам срещу вратарят Кристиан Балградаен и без проблем го преодоля.

След гола "Лудогорец" продължи да атакува и да владее инициативата, докато играчите на "Динамо" нито веднъж не застрашиха Владислав Стоянов.

В 33-ата минута българският шампион удвои преднината си. Дани Абало се разписа, след като получи добро подаване от Йордан Минев.

Седем минути по-късно "Лудогорец" поведе с 3:0 след красиво попадение на Марселиньо. Бразилецът насочи технично с едно докосване топката във вратата след пробив и центриране на Шоко по дясноро крило.

"Динамо" не създаде нито едно положение през първата част, но в началото на второто полувреме успя да върне два гола. Денис Лемак вкара за 1:3 в 49-ата минута, а шест по-късно се разписа Богдан Гавриля.

"Лудогорец" обаче бързо стигна до нов гол. Дани Абало направи самостоятелен пробив и насочи топката в близкия ъгъл за 4:2 в 64-ата минута.

След това попадение Стойчо Стоев направи четири бързи смени. "Лудогорец" продължи да доминира, но пропусна добри възможности за пети гол и резултатът остана непроменен.

Съставът на "Лудогорец":
Владислав Стоянов, Шоко, Козмин Моци, Георги Терзиев, Йордан Минев, Йерум Луму, Христо Златински, Абел Анисе, Дани Абало, Марселиньо, Жунио Кишада (след почивката: Иван Чворович, Светослав Дяков, Жуниор Кайсара, Александър Александров, Вандерсон, Михаил Александров, Ешпиньо, Роман Безяк, Алекснадър Барт, Върджил Мисиджан, Витиня).