"Зимбру" ще е съперник на ЦСКА в Лига Европа

ЦСКА ще играе с молдовския "Зимбру" (Кишинев) във втория кръг на турнира Лига Европа, след като победи македонския "Шкендия" с 2:0 като домакин в реванша от първия квалификационен кръг. Тимът продължава напред с общ резултат 3:2.

Йордан Милиев игра цял мач за гостите, докато Мартин Кавдански се появи на терена на мястото на Мурати.

Домакините обаче откриха резултата още в шестата минута чрез Жан-Мари Амани, който се възползва от грешно заставане на бранителя Бейтулай и мина зад гърба му. Сам срещу вратарят Йовановски той не сгреши.

Молдовците контролираха ситуацията на терена, а чак накрая "Шкендия" упражни нещо като натиск. Но тогава пък- в 87-ата минута, Пашченко покачи на 2:0 след подаване на Александру Гросу. Хусейни от "Шкендия" беше отстранен от терена в 90-ата минута.

Унгарският "Дьошдьор" ще бъде съперник на "Литекс", ако българският отбор отстрани молдовския "Верис".

Мачът на ловчанлии беше отложен заради бурята в Ловеч и ще се играе днес в София на националния стадион.

"Дьошдьор" разгроми с 4:1 малтийците от "Биркиркара" и продължава с общ резултат 6:2. Малтийците разочароваха феновете си, които очакваха много повече от тях след минимална загуба с 1:2 преди седмица в Дебрецен.